Доведеться перейти на якісно новий рівень — це буде квантовий стрибок, — Романенко про навчання українських пілотів на F-16

Валерій Романенко. Скріншот: uatv.ua

Винищувач F-16 вимагає від українських пілотів нових навичок. 3-4 місяців, щоб навчитися літати на них, достатньо. Однак певний період часу знадобиться для тактичної підготовки, координації в парі та ланці, освоєння тактики повітряних боїв на цьому літаку. Таку думку висловив авіаційний експерт, головний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, перехід на англійську мову — лише одна з проблем, з якими зіткнуться українські пілоти, освоюючи F-16.

“Тут кілька проблем: це мова, це процедури, це принципи управління літаком, де немає шкальних приладів. На борту взагалі немає приладів зі стрілочками — тільки багатофункціональні дисплеї… Наші льотчики мають виробити навички застосування його зброї: і радара, і гармати, і ракет малої, і середньої дальності, і відпрацювання різних бойових завдань, дії за допомогою інформації, що отримується з натовських літальних радарів. Це нові етапи, які мають освоїти наші льотчики, звикнути до отримання тактичної інформації в режимі реального часу, не з наземних станцій, а прямо на екран… Я вже мовчу про те, що треба перейти з метрів і кілометрів на годину на фунти й милі. На всіх натовських літаках все у футах, милях та вузлах”, — прокоментував авіаційний експерт.

Водночас Романенко зазначив, що літак F-16 є пілотоорієнтованим.

“Ергономіка кабіни орієнтована на пілота для створення максимально комфортних умов. Він навіть не сидить у кабіні, а напівлежить, і в нього ручка бортова як джойстик. Має масу устаткування, яке полегшує, прискорює дії в бою. Той же приціл, коли не потрібно розвертати у бік супротивника весь літак у ближньому повітряному бою, а достатньо повернути голову й головки самонаведення ракет синхронно повернутись у той самий бік. Для їхнього пуску достатньо буде натиснути лише кнопку і після цього відлітати у протилежний бік”, — розповів Валерій Романенко.

Читайте також: 6-7 оперативних аеродромів будуть готові прийняти F-16, — український авіаційний експерт

Нагадаємо, Сполучені Штати схвалили відправлення винищувачів F-16 до України з Данії та Нідерландів. Як заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, літаки будуть надані одразу після завершення підготовки українських пілотів.

Прямий ефір