“Досить годувати Москву”: чому деякі регіони хочуть вийти зі складу РФ, пояснив Дунда

Олег Дунда. Фото: rbc.ua

Голосування за незалежність деяких регіонів Російської Федерації свідчить про відсутність російської ідентичності, а також безпосередньо підтверджує ненависть до Москви, як до якоїсь метрополії. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM заявив народний депутат України Олег Дунда.

“Такого єднального фактора, як росіянин, не існує. Це намагалася Москва просувати десятки років і на цьому будувала свою імперію. Як виявилося, кожен сам за себе. Ба більше, підтвердився ще один фактор — основним почуттям до Москви (незалежно від того, який це регіон) є ненависть, яку можна описати однією простою фразою “досить годувати Москву”, — констатував депутат.

У лютому 2023 року в п’яти російських регіонах відбулися онлайн-референдуми за відділення від Російської Федерації. Голосували за незалежність Кенігсберг (Калінінград і область), Інгрія (Санкт-Петербург і Ленінградська область), Кубань (Краснодарський край), Сибір і Урал.

Підсумки онлайн-голосування такі:

  • Кенігсберг: 72,1% за незалежність від Москви, 27,9% — проти;
  • Інгрія: 66,2% за незалежність, 33,8% — проти;
  • Кубань: 55,7% за незалежність, 44,3% — проти;
  • Сибір: 63,9% за незалежність, 36,1% — проти;
  • Урал: 68,2% за незалежність, 31,8% — проти.
Інфографіка: referendum2023.site

Жителі цих регіонів вважають, що Москва фактично живе коштом ресурсів, які видобуваються на їхній території.

“Москва ці регіони обкрадає. Фактично вона живе коштом тих ресурсів, на яких повинні жити й на яких повинні багатіти безпосередньо жителі цих регіонів”, — зазначив Дунда.

Депутат вважає, що у Москви немає шансів силою утримати території. У зв’язку з цим актуальними стають амбіції Санкт-Петербурга — стати або першим містом, або незалежною державою.

“Пітер може бути за статусом як Сінгапур — ворота у великий регіон. Або таким собі Нью-Йорком. Нью-Йорк став воротами на великий континент у Сполучені Штати Америки. Через нього йшли всі торгові шляхи й будь-які переселенці. Будь-який товар уперше знайомився із США через Нью-Йорк. Також і Санкт-Петербург може бути настільки багатий і квітучий, тому що він є також воротами до великого Євразійського континенту”, — зазначив експерт.

Читайте також: Готуються нові онлайн-референдуми про вихід регіонів зі складу Росії — подробиці розповів Дунда

Прямий ефір