Досягнення науки і техніки Росія використовує для контролю своїх громадян, — правозахисник

Микола Полозов. Фото: Facebook

У Росії розвивається похмурий кіберпанк — досягнення кібертехнологій держава використовує для переслідування своїх громадян. Про це сьогодні, 15 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

За його словами, це формує у росіян страх перед новими технологіями, і на це держава витрачає бюджетні кошти.

“Щодня новини про те, що когось затримують за дискредитацію, за щось ще. Тобто, якогось масштабного різкого стрибка, напевно, не відбулося, якщо судити з різних інформаційних повідомлень. Щодо загалом, ми бачимо, що в Росії такий дуже похмурий розвивається кіберпарк, коли справді досягнення науки і техніки держава використовує для того, щоб контролювати громадян. Це не тільки мова про “Окулус“, це і система розпізнавання облич у московському метро, яку, зокрема, використовували проти тих, хто виходив на протести, і безліч-безліч інших інновацій, які влада використовує винятково в репресивному ключі”, — сказав Полозов.

Правозахисник зазначив, що під гнітом репресій росіянам складно висловлювати свою думку — з розвитком технологій стає тільки гірше.

“На жаль, те, що відбувається зараз у Росії, звичайно ж, багато в чому ті пропагандистські дії та нормативи влади, які поширюються на людей. І в цьому сенсі людям, звичайно ж, у Росії під гнітом цих репресій досить складно, скажімо так, висловлювати власну думку. Вони залякані, вони бояться. І, звісно ж, нові технології, які спрямовані на пошук і на знищення незгодних, жодної надії росіянам вселити не можуть”, — каже він.

Адвокат нагадав росіянам, що існує технологія VPN, яка дає змогу отримувати доступ до правди.

“Ті, хто хочуть отримувати достовірну інформацію, звичайно ж, у них ці можливості є навіть в умовах Росії. Єдине, це не потрібно робити публічно, але існує і VPN, безліч інших способів обходити блокування Роскомнагляду, читати і дивитися не тільки те, що пропонує російська пропаганда. Той, хто шукає, той знайде”, — резюмував Микола Полозов.

Читайте також: “Практика доносів — нова нормальність для Росії”: як у РФ відбувається пошук незгодних із режимом, розповів адвокат

Прямий ефір