В одному з госпіталів Львівської області запрацювало сучасне відділення фізичної реабілітації. За рік там планують надати допомогу понад 3 тис. цивільних і військових. На пацієнтів чекають новітні тренажери, досвідчені фахівці та особлива безбар’єрна зона, повідомляє FREEДОМ.
Військовослужбовцю Юрію Ковризі ампутували ногу і тепер він проходить реабілітаційний період. Зараз йому необхідно тренуватися на біговій доріжці.
“Завдання — ходити. Просто ходити на вулиці. На станках займатися. Чим більше, тим краще”, — каже боєць 110-ї бригади Сил територіальної оборони української армії Юрій Коврига.
Юрій торік, 22 лютого, добровільно вирушив до військкомату і потрапив до Запорізької бригади територіальної оборони. Через два місяці захисник отримав на бойових позиціях важке поранення, внаслідок якого втратив ногу. Протезували бійця у Швеції, а реабілітацію він проходить у новому відділенні львівського госпіталю.
“Якщо спочатку я на біговій доріжці займався по кілька хвилин, то зараз 10 хвилин”, — зазначив він.
Боєць Національної гвардії України Роман також проходить реабілітацію в госпіталі.
“Біль у спині, суглобах. Позначаються на здоров’ї весь час ходити в бронежилеті з автоматом. У госпіталі хороші зали, тренери, все нове”, — розповів Роман.
У відділення курс реабілітації можуть пройти як військові, так і цивільні.
“Підбираємо певний дієвий підхід, правильні вправи, які допоможуть покращити та відновити всі функції наших підопічних. До нас приходять різні категорії пацієнтів — це і неврології, і ампутації, і проблеми з опорно-руховим апаратом”, — зазначила фізіотерапевт Марія Запотічна.
Відділення розташовується на 900 квадратних метрах. Тут є і досвідчені фахівці, і найсучасніше обладнання.
“У нас є бігова доріжка з системою розвантаження, яка допомагає нам працювати з пацієнтами, що мають труднощі в пересуванні. Також у нас є динамічні сходинки. Їхня особливість у тому, що можна змінювати висоту сходинки”, — пояснив старший фізіотерапевт Микита Бердніков.
Під час облаштування відділення враховувався принцип безбар’єрності — тобто простором можуть скористатися люди з будь-якими обмеженнями. На підлозі медичне покриття, на якому не можна посковзнутися. Усе продумано до найдрібніших деталей.
Щодня у відділенні можуть проходити реабілітацію від 30 до 50 пацієнтів.
“У нас працює мультидисциплінарна команда у складі — лікарі фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевт. І обов’язково в нашій реабілітаційній команді є терапевт мови, а також психолог”, — наголосила заступниця директора госпіталю з медичної роботи Алла Рогуля.
На ремонт і закупівлю обладнання з обласного бюджету було виділено понад 600 тис. дол. Для пацієнтів усі послуги безплатні.
Читайте також: У Дніпропетровській області працюють 29 спецвідділень для реабілітації українських захисників після поранень — подробиці (ВІДЕО)