Досвід протистояння України Росії в Чорному морі цікавить військово-морські сили багатьох країн світу, — Риженко

Андрій Риженко. Фото: facebook.com/TarChmut

Військово-морські сили (ВМС) багатьох країн світу цікавить досвід протистояння України Росії в Чорноморській акваторії. Зокрема, застосування бойових морських дронів, які безпосередньо впливають на сили противника. Про це сьогодні, 20 серпня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Те, що Україна зараз робить на морі, цей досвід цікавий дуже багатьом військово-морським силам. Це досвід асиметричної дії в умовах серйозного домінування противником і у військовій силі, і в повітряному контролі над морською акваторією”, — сказав він. 

Капітан зауважив, що зазвичай той, хто має контроль над Кримським півостровом — контролює і всю акваторію Чорного моря.

“Росія почала накачування півострова різними системами зброї, в принципі, повернула його в статус непотоплюваного авіаносця, яким він був у період холодної війни за радянських часів. І ось через це їй все ще вдається контролювати Чорне море. Але, рівень її домінування значно знизився, тому що ми наростили свої сили”, — підкреслив він.

Риженко нагадав, що на початку повномасштабної війни ВМС РФ підходили впритул до узбережжя України і розстрілювали його артилерією.

“Ми бачили візуально і крейсер “Москва”, який підійшов до острова Зміїний, погрожував і теж застосовував зброю. Але, коли ми спочатку наростили можливість стріляти ракетами, вони відійшли за Кримський півострів. А зараз, ми зробили засоби для проєктування сили саме з метою або стримування агресії, або навіть знищення як кораблів противника, так і його критичної інфраструктури. І є вже перші випадки застосування бойових дронів якраз і по об’єктах інфраструктури, і по кораблях”, — резюмував Андрій Риженко.

Читайте також: Росія втратила контроль над Чорним морем, але не полишає спроб зберегти “зернові коридори” — думка

Раніше авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені Антонова Валерій Романенко зауважив, що Україна здатна завдавати шкоди Кримському (Керченському) мосту за допомогою морських дронів різної модифікації, але Росія всіляко обороняє опори мосту від ударів. Одночасно із цим німецькі крилаті ракети TAURUS змогли б повністю зруйнувати міст.

Прямий ефір