Сьогодні, 15 квітня, президент України Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача. Енергетика і ситуація на фронті — дві головні теми засідання. Глава держави заслухав звіт міністра оборони Рустема Умерова щодо постачань зброї, систем радіолокаційної боротьби (РЕБ) і дронів. Крім того, президент заслухав доповідь головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського про ситуацію на основних напрямках, інформує FREEДОМ.
Російські військові в Україні використовують так звану “тактику амеби”. Оскільки вони не мають можливостей для глибокого прориву, то експериментують із невеликими силами всюди і сподіваються, що десь з’явиться шанс.
“Самі росіяни використовують те, що можна назвати “тактикою амеби”. Усвідомлено чи ні, але в них немає можливостей для глибокого прориву. Вони проштовхуються всюди, попри життя своїх солдатів, на свою техніку, так би мовити, палаючу, і сподіваються, що десь раптом з’явиться можливість”, — наголосив генерал-майор, начальник Генерального штабу Сил оборони Естонії Енно Митс.
Захопити Часів Яр до 9 травня — таке завдання перед своїми військовими поставило вище російське керівництво. Однак, українські Сили оборони героїчно перешкоджають реалізації цього плану.
“З метою адекватного реагування на дії противника і зміцнення оборони наших військ на цьому напрямку було вжито заходів щодо суттєвого посилення бригад боєприпасами, дронами, засобами РЕБ. Продовжуємо проведення організаційних заходів з акцентом на підвищення ефективності управління, виключення дублювання, спрямування вивільнених ресурсів на забезпечення бойових частин і підрозділів”, — повідомив головком ЗСУ Сирський.
“Це головне завдання російських окупантів після Авдіївки. Для них Часів Яр відіграє дуже важливу роль у тактичному плані. Часів Яр дійсно важливе місто — це домінуюча висота в регіоні”, — пояснив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Загалом за добу на фронті відбулося 87 бойових зіткнень, повідомляє у вечірньому зведенні Генштаб ЗСУ.
Водночас українська армія просунулася в районі Кремінної та Новомихайлівки, повідомляє Американський інститут вивчення війни (ISW).
“На Новомихайлівку постійно чиниться тиск. Але дійсно російські окупаційні війська не можуть там домогтися серйозного успіху, вийти навіть до центру села, а часом їм доводиться відступати зі своїх позицій”, — зазначив Коваленко.
Російські окупаційні війська безуспішно намагалися штурмувати на Бахмутському та Новопавлівському напрямках.
Росіяни обстрілювали з артилерії та мінометів Часів Яр, Костянтинівку та Вугледар Донецької області.
У спробах окупувати українські території – російські військові просто стирають з лиця землі українські населені пункти.
“Роботине навіть неможливо назвати населеним пунктом, тому що населення немає… Таке обличчя має “русский мир”. Саме так “визволителі” звільняють наші території… Звільняють від квітучих садочків, від затишних домівок, від дитячого сміху і зовсім від життя. А потім, хизуючись на руїнах, звітують про “успіхи на фронті”, — з повідомлення Сил оборони Півдня України.
ЗСУ продовжують боротися з наслідками російського тероризму і в морі. Україна очікує отримати від партнерів щонайменше п’ять протимінних кораблів, повідомили у Військово-морських силах. Екіпажі двох суден уже пройшли підготовку і несуть службу. Ще три кораблі готуються до передачі.
Загальні втрати російської армії з 24 лютого 2022 року перевищили 454 тис. військових. За добу було ліквідовано ще 770 російських окупантів.
Сили оборони України знищили шість танків, 31 бронемашину, 41 артилерійську систему і понад 30 оперативно-тактичних безпілотників.
Крім того, українські захисники знищили три крилаті ракети, а також понад 50 одиниць автомобільної, спецтехніки та цистерн із пальним.
Читайте також: Чого хоче домогтися РФ ударами по енергетичній інфраструктурі України: що про це думають експерти та глядачі FREEДОМ