Допомогу на 1 млрд дол. отримає енергосектор України — деталі 

Засідання Координаційної групи G7+. Фото: mev.gov.ua

Під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні відбулося засідання високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України. Участь у зустрічі взяли представники 25 країн, установ та організацій. За підсумками партнери G7+ оголосили про додаткову допомогу українському енергетичному сектору на понад 1 млрд дол. Про це сьогодні, 13 червня, повідомила пресслужба Міненерго, інформує FREEДОМ.

Зокрема, фінансова допомога передбачає:

  • понад 70 млн євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України;
  • 500 млн дол. нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору;
  • 300 млн євро додаткового фінансування від ЄБРР;
  • щонайменше 47 млн дол. додаткового гранту від Світового банку та донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

Партнери констатували, що після поновлення Росією масованих атак на критичну енергетичну інфраструктуру 22 березня 2024 року українська енергосистема втратила близько 9 ГВт встановленої потужності енергогенерації.

“Ми, члени Координаційної групи G7+ з допомоги енергетиці України та уряд України, засуджуємо дії Росії та вимагаємо притягнути до відповідальності тих, хто причетний до цих атак на критичну інфраструктуру, які мають руйнівний вплив на життя цивільного населення”, — йдеться у заяві.

Читайте також: Відновлення, інвестиції, захист України: акценти та результати великої конференції в Берліні обговорили експерти

Прямий ефір