Допомога українцям за кордоном: Європа продовжує підтримувати тих, хто рятується від війни (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Європейський Союз продовжив дію директиви щодо тимчасового захисту біженців з України до березня 2024 року. До цього часу українці зможуть отримати захист за спрощеною процедурою, користуватися необхідними послугами та працювати у всіх країнах-членах ЄС, інформує FREEДОМ.

Директиву про тимчасовий захист для українців, які рятуються від війни, ухвалили в березні 2022 року.

“Це великий крок назустріч українцям та допомозі, бо це безпрецедентне рішення Європейського Союзу. До цього Євросоюз ніколи на такі кроки не йшов”, — зазначила аналітикиня центру “Нова Європа” Дар’я Гайдай.

Понад 4 млн українців, які після 24 лютого опинилися на території країн Європейського Союзу, отримали права та захист практично на рівні місцевих жителів. Вони можуть розраховувати на офіційне працевлаштування, медичну та соціальну допомогу. Діти мають можливість відвідувати місцеві навчальні заклади.

Одна з таких, котрі рятуються від війни, — Вікторія, яка прилетіла до Мадрида з Донецької області ще в березні. Разом із нею переїхали її мама та діти.

“Нас Червоний Хрест поселив у готелі за 100 км від Мадрида. Це національний парк, досить гарна природа. Нам допомогли оформити всі документи. Дітей до школи оформили, їм дуже подобається. Нас годують, забезпечують засобами гігієни. Дуже вдячні за доброту іспанців”, — каже Вікторія.

Багато жителів країн Європи перейнялися історіями українців і підтримують їх весь цей час. Наприклад, волонтер із Німеччини Сабіна Райбер прихистила маму та доньку, які рятувалися від війни.

“Ми вирішили дати цим людям щось на зразок нового будинку. Вони втратили все, і це нас дуже зворушило”, — розповіла вона.

За словами аналітиків, так вважає більшість населення Європи.

“Це рішення було підтримане громадянами. Якщо ми подивимося опитування, які регулярно проводять у ЄС у всіх країнах, більшість громадян за те, що Європейський Союз має далі допомагати українцям”, — пояснила аналітикиня центру “Нова Європа” Дар’я Гайдай.

Тепер ЄС продовжує дію директиви про тимчасовий захист біженців з України ще на рік. Її не перериватимуть, якщо людина захоче повернутися до України.

“Українцям, які хотіли б зараз повернутися в Україну, не потрібно відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС. Потрібно повідомити місцеву владу про своє повернення. Якщо їм знову доведеться виїхати з України, вони зможуть повернутися до ЄС без проблем”, — прокоментувала зміни у законодавстві виданню ОЕ24 європейська комісарка з питань внутрішніх справ Ілва Йохансон.

Європа не лише забезпечує права та базові потреби українців, а й намагається розв’язувати проблеми, які можуть виникнути у них у незнайомому середовищі.

“Щоразу, коли є якісь труднощі чи скарги, українці можуть звернутися на спеціальну лінію, яку створила Європейська комісія”, — каже Дар’я Гайдай.

Однією з найпоширеніших потреб є пошук роботи в ЄС. Європейська комісія запустила портал для українських біженців “Кадровий резерв”. Онлайн-майданчик для працевлаштування доступний англійською, українською та російською мовами. Вона пов’язана з мережею служб зайнятості європейських країн із понад 3 млн вакансій. В ЄС упевнені, це буде гарною підтримкою для українців, які опинилися в Європі, рятуючись від війни.

Читайте також: Як українці за кордоном нагадують світові про війну – репортаж телеканалу FREEДОМ із Парижа (ВІДЕО

Прямий ефір