Допомога Україні та санкції проти РФ: підсумки саміту лідерів країн ЄС підбила фон дер Ляєн

Урсула фон дер Ляєн. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз працює над 12-м пакетом санкцій проти Росії та перекриттям схем для їх обходу. Про це сьогодні, 27 жовтня, на пресконференції за підсумками саміту лідерів країн ЄС повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

Вона наголосила, що попри геополітичну напругу на Близькому Сході, фокус ЄС продовжує залишатися на підтримці України, і “це було дуже зрозуміло під час обговорення”. Фон дер Ляєн наголосила також на важливості виступу по відеозв’язку на цьому саміті президента України Володимира Зеленського.

“Ми продовжуватимемо постачати дуже потрібну зброю та амуніцію, ми надаватимемо дуже потрібну фінансову допомогу. Якщо взяти всю Європу, то ми забезпечили близько 83 млрд євро допомоги Україні, і наступний крок — ухвалення українського механізму на виділення 50 млрд євро. Тому що Україна потребує надійної та передбачуваної фінансової допомоги”, — пояснила вона.

Глава Єврокомісії зазначила, що “ми продовжуватимемо підтримувати Україну на її шляху приєднання до ЄС”.

“Ми в процесі підготовки 12-го пакета санкцій. Зараз ми консультуємося з країнами-членами ЄС. Приміром, ми шукаємо, як перекрити решту доходів, які Росія отримує шляхом експорту алмазів до Європи”, — сказала фон дер Ляєн щодо санкції.

Також на саміті обговорювали шляхи використання заморожених російських активів для відновлення України.

“У березні минулого року ми ухвалили важливе колективне рішення — заморозити російські суверенні активи. Цінність цих заморожених суверенних активів становить близько 211 млрд євро. Політично ми домовилися, що, безумовно, Росія має заплатити за довгострокове відновлення України. Зараз ми працюємо над пропозицією про так званий непередбачений прибуток. Іншими словами, ми представимо рішення, як використовувати відсотки з цих активів”, — розповіла фон дер Ляєн.

В ухвалених Європейською радою підсумках зустрічі йдеться про те, що Європейський Союз і його держави-члени й надалі надаватимуть стійку військову підтримку Україні, зокрема, через Європейський фонд миру і Місію військової допомоги ЄС, а також двосторонню допомогу з боку держав-членів.

Європейська рада наголошує на необхідності прискорити надання військової підтримки Україні, включно з ракетами та боєприпасами (зокрема, в рамках ініціативи щодо постачання 1 млн артилерійських боєприпасів), системами протиповітряної оборони.

Крім того, Європейський Союз та його держави-члени активізуватимуть надання Україні гуманітарної допомоги та допомоги в галузі цивільного захисту, включно з таким обладнанням, як трансформатори, мобільні теплові станції, а також високовольтне та освітлювальне обладнання, щоб допомогти Україні та її народу пережити ще одну зиму в умовах війни.

“Європейський Союз і його держави-члени продовжать активізувати дипломатичні зусилля і співпрацю з Україною та іншими країнами, щоб забезпечити максимально широку міжнародну підтримку всеосяжного, справедливого і міцного миру, а також ключових принципів і цілей української формули миру з метою проведення Глобального саміту миру”, — також ідеться в підсумках саміту лідерів країн ЄС.

Читайте також: Ажіотаж напередодні, суперечливі публікації та тема України — як минув перший день саміту лідерів Євросоюзу (ВІДЕО)

Нагадаємо, саміт лідерів країн ЄС проходив у Брюсселі 26-27 жовтня, одним із ключових його питань — підтримка України у протистоянні російській агресії.

Прямий ефір