Допомога Україні на рівні всього Європейського Союзу плануватиметься на кілька місяців або років уперед. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів німецький політолог Андреас Умланд.
Так, Німеччина збільшить військову й невійськову підтримку України та планує виділити кошти розміром понад 15 млрд євро.
“Я так припускаю, що це десь ось таке планування на три роки вперед тепер. Там просто ось раніше були такі рішення дуже швидкі, які не були заплановані, і тепер це хочуть, мабуть, включити в щорічні бюджети. Так само, як, загалом-то, і на рівні Європейського Союзу це зараз переходить у таку більш заплановану підтримку, яка на кілька місяців або навіть на кілька років наперед планується”, — сказав Умланд.
Він також зазначив, що пріоритетною від Німеччини буде допомога в економічних, інфраструктурних та екологічних проєктах.
“Я думаю, що вся ця дискусія минулого року навколо німецької зброї була трошки гіпертрофована. Тому що Німеччина не є військовою наддержавою, все-таки її сила — в економічному плані… Тут справді буде, напевно, більше і військової допомоги. Але я не думаю, що Німеччина буде коли-небудь, що стосується військової допомоги, провідною країною. Вона якраз радше для України важливий партнер в економічних, інфраструктурних, екологічних питаннях. Ось це те, що Німеччина робить уже десятиліттями. Це ніби така спеціалізація”, — сказав політолог.
За його словами, зовнішня політика Німеччини сильно змінилася в аспекті допомоги країнам, що воюють.
“Раніше дуже важко було собі уявити, що Німеччина постачатиме, скажімо, танки Leopard у наявний військовий конфлікт у Східній Європі. І, на жаль, це, звичайно, для України було дуже неприємний і навіть болючий процес. Для Німеччини знадобився час, для того, щоб переробити як би все своє зовнішньополітичне мислення. Це тепер, на щастя, більш-менш відбулося… Але ось це, скажімо, планування цих коштів наперед і постачання танків — це свідчить про те, що, принаймні, що стосується мислення зовнішньополітичного, є справді велике зрушення. І тепер скоріше питання в тому, які Німеччина має можливості, скажімо, у сфері військової підтримки. Скільки в неї є матеріалу, який вона може надати Україні”, — сказав Умланд.
Крім того, він пояснив, як змінилося ставлення Німеччини до Росії.
“Воно теж змінилося, і воно зіграло, звісно, велику роль у цій зміні взагалі зовнішньополітичної доктрини Німеччини, тому що ось цей геноцидний характер цієї війни проти України, що це не просто нібито традиційна війна, це теж війна проти цивільного населення, яка передбачає розстріли цивільних осіб, депортацію дітей, зґвалтування тощо… Зараз усе-таки ось ця проросійська фракція, яка раніше задавала тон, замовкла і, ну, і навіть із цієї фракції дехто зараз визнає свою ранню помилку”, — наголосив політолог.
Читайте також: 1 млн снарядів від ЄС для України: як ініціатива реалізовуватиметься на практиці, пояснив експерт