Допомога союзників залежить від того, наскільки Україна зможе стати сильнішою і диктувати свій порядок денний на полі бою, — Загородній

Прапори США та України. Фото: pravda.com

Допомога Заходу залежить від того, наскільки Україна зможе наростити вогневу міць, збільшити виробництво озброєнь і, відповідно, диктувати свій порядок денний на полі бою. Що сильнішою буде Україна, що більше інвестицій буде в український ВПК, що більше вона переноситиме війну на територію Російської Федерації, то більше їй допомагатимуть. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

Коментуючи теледебати Камали Гарріс і Дональда Трампа, що відбулися у США напередодні, експерт зазначив, що для України важливі реальні дії. А про політику того чи іншого кандидата можна буде робити висновки після його перемоги.

“Є свої ризики як і в Камали Гарріс, так і в Дональда Трампа щодо України. Але, принаймні, можна говорити, що багато чого насправді залежить від України. Наскільки вона зможе наростити насамперед власну вогневу міць, наскільки зможе сама виробляти озброєння і сама диктувати все-таки порядок денний на полі бою. Від цього залежатиме допомога з боку західних країн, зокрема Сполучених Штатів Америки”, — сказав Загородній.

На його думку, Сполучені Штати Америки поки що дотримуються принципу, що в Російській Федерації не має відбуватися дестабілізації, вона має залишатися цілісною.

“І тут у нас інтереси не збігаються з американськими партнерами. Але ніхто не заперечує, що Україні має бути надана допомога. Хоча багато хто критикує чинну адміністрацію Байдена в тому, що або немає політичної волі, або систематично затримуються поставки. Або допомога приходить не в такій кількості, яка необхідна для звільнення всієї території України, або вона приходить пізно, коли росіяни встигають адаптуватися. Тому в даному випадку питання є як до одного, так і до іншого кандидата на пост глави США”, — зазначив гість ефіру.

На думку Загороднього, Україна має ставати сильнішою, тоді й допомагати їй будуть більше.

“Я думаю, що загальна канва для України має бути зрозуміла. Вона полягає в тому, що чим сильнішою стає Україна, що більше вона переноситиме війну на територію Російської Федерації, то більше Україні допомагатимуть. Адже затягування війни не в інтересах України. Тому потрібно нав’язувати свій порядок денний. Він полягає в тому, що чим сильнішою буде Україна, що більше інвестицій буде в український ВПК, то більше Україна буде ставати частиною навіть не інфраструктури політиків США, а спонсорів політиків”, — сказав спікер.

Київ має бути зацікавлений у тому, щоби ставати частиною технологічного укладу підприємств ВПК, насамперед американських.

“Для цього уряд України має дозволити експорт нашого озброєння, щоб виробники входили в кооперацію, і податки не потрібно буде підвищувати. І ставати частиною ВПК, як це робить, наприклад, Ізраїль. Він уже так вліз в оборонку Сполучених Штатів Америки, що, можливо, там десь і хотіли б уже якось відійти від підтримки Ізраїлю. Але не виходить, оскільки вже є конкретна вигода. Тому українці повинні насамперед співпрацювати зі спонсорами політиків американських, і тоді Україні в принципі все одно буде, хто стане президентом США”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Перше рукостискання кандидатів і заяви про війни у світі: як минули дебати Гарріс і Трампа (ВІДЕО)

Нагадаємо, Сполучені Штати та Велика Британія 11 вересня оголосили про нові пакети підтримки для України. 

Прямий ефір