Допомога партнерів у захисті та відновлення енергооб’єктів України в зимовий період — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Данія виділить Україні 6 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури. Про це заявила міністерка з європейських справ Данії Марія Б’єрре Гольст. Кошти буде спрямовано до фонду енергетичної підтримки країни. Про те, як партнери Києва допомагають Україні відновлювати її енергосистему, розповідає FREEДOM.

Унаслідок ударів країни-агресора по енергетичній інфраструктурі тільки у 2024 році Україна втратила 9 ГВт генерувальних потужностей. Це можна порівняти, наприклад, з річним споживанням електроенергії Нідерландами. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко у відеозверненні до учасників заходу в межах ООН щодо захисту критичної інфраструктури України. В Організації Об’єднаних Націй заявляють, що розуміють серйозність ситуації й закликають Росію припинити удари по енергетиці.

“З березня енерговиробничі потужності України піддаються хвилям атак, завдаючи відчутної та масштабної шкоди цивільному населенню. Ми знову закликаємо Російську Федерацію негайно припинити всі напади на енергетичну інфраструктуру України, що має вирішальне значення для цивільного населення, притягнути до відповідальності винних за всі незаконні напади, а міжнародна спільнота — у пріоритетному порядку надати Україні підтримку в ремонті й відновленні її енергетичних систем”, — заявив речник Ради ООН з прав людини Джеремі Лоуренс.

Про важливість захисту і відновлення української енергетики нагадав міністр закордонних справ Андрій Сибіга. На брифінгу в Брюсселі дипломат наголосив, що Росія намагається використовувати енергетику як зброю проти України. Також Сибіга повідомив, що передав партнерам запит на озброєння, якого потребує Україна, щоб захистити свою критичну інфраструктуру.

“Наш запит і наше звернення дуже чіткі та зрозумілі — надати додаткові 20 систем для захисту конкретних об’єктів. Я говорю зараз про системи NASAMS, я зараз говорю про системи IRIS-T, я зараз говорю про системи Hawk. До сьогоднішнього засідання ми вже передали список тим країнам, у кого ці системи є. Тут якраз час відіграє ключову роль — до кінця року поставити ці системи для захисту конкретних об’єктів”, — заявив глава зовнішньополітичного відомства України Андрій Сибіга.

Зі свого боку генеральний секретар НАТО Марк Рютте зазначив, що Альянс докладе максимум зусиль, щоб допомогти Україні захистити енергетику.

“За столом переговорів було досягнуто чіткої згоди про те, що допомога Україні, особливо її інфраструктурі, має бути пріоритетом. І я впевнений, що союзники найближчими днями й тижнями зроблять усе можливе, щоб забезпечити постачання всього, що вони можуть надати Україні”, — зазначив генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Сполучені Штати теж допомагають Україні відновлювати енергетичну інфраструктуру. Повірена у справах США при ОБСЄ Кетрін Брукер повідомила, що за час повномасштабного вторгнення Росія завдала збитків українській енергетиці на 10 млрд доларів. Зі свого боку, за її словами, 2024 року Вашингтон виділив Києву 825 млн доларів на відновлення галузі. Ще 825 млн Штати виділять у межах меморандуму про відновлення енергетичної інфраструктури, який американський держсекретар Ентоні Блінкен разом із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою підписали 3 грудня.

Читайте також: Росія сама є найбільшою загрозою безпеки для світу, — Сибіга на засіданні ОБСЄ

Прямий ефір