“Допомога має бути збільшена”: Литва посилить підтримку українського оборонного виробництва (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Гітанас Науседа. Фото: president.gov.ua

Литва бачить боротьбу України проти російської агресії як свою власну, заявив лідер країни Гітанас Науседа під час пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським. Як зазначив глава Литовської Республіки, Вільнюс за час повномасштабної війни виділив Києву близько 1,5 млрд євро. Майже половина цієї суми була спрямована на військові потреби України, повідомляє FREEДОМ.

Литва продовжить підтримувати Україну в боротьбі за свою незалежність, заявив президент Гітанас Науседа. Вільнюс уже виділив Києву 2% від власного внутрішнього валового продукту (ВВП) і прагне продовжити підтримку на рівні 0,25% ВВП щорічно.

Сьогодні Литва активно бере участь у питанні відновлення зруйнованих Росією українських територій, а також у розвитку української оборонної промисловості.

“Говорили про нашу оборону, я поінформував про ситуацію зараз на фронті, біля Покровська, Торецька, Вугледара. Також, що відбувається з операцією в Курській області. Ми чітко всі розуміємо: захист Української держави означає також і захист незалежності всіх держав, які межують із Росією. Дякую Литві за наданий пакет оборонної підтримки й за готовність Литовської держави спрямувати гарантований на 10 років рівень підтримки наших оборонних спроможностей. Це насамперед питання інвестицій у виробництво дронів в Україні”, — сказав Зеленський.

Напередодні Вільнюс і Київ підписали меморандум про оборонне співробітництво, в межах якого Литва надає 10 млн євро для фінансування українських далекобійних можливостей. Зокрема ракети-дрона “Паляниця”.

“Ми прекрасно розуміємо: щоб захистити свою свободу і свободу всієї Європи, Україні насамперед потрібна зброя. Поки що ми плануємо в Україну поставити дві тонни 155-міліметрових боєприпасів через систему закупівлі Європейського оборонного агентства, а ще 10 тонн до грудня — в межах реалізації чеської ініціативи. Ми також вивчаємо можливість придбання зенітно-ракетних комплексів малої дальності для українських систем протиповітряної оборони (ППО). Також Литва інвестує 10 млн євро у виробництво української далекобійної зброї “Паляниця”, — розповів Науседа.

Литва рішуче підтримує вступ України до ЄС і НАТО, а також продовжить працювати з союзниками над прискоренням надання необхідної оборонної допомоги для України.

“Допомога має бути збільшена. Литва закликає членів Альянсу негайно передати Україні зброю великої дальності, винищувачі та системи ППО. Ми підтримуємо дозвіл для нанесення ударів великої дальності по російських військових об’єктах без обмежень”, — додав Науседа.

Зеленський зазначив, що питання дозволу використовувати далекобійну зброю країн-союзників для ударів по військових цілях на території Росії обговорював із держсекретарем США Ентоні Блінкеном і главою Міністерства закордонних справ (МЗС) Великої Британії Девідом Леммі, які відвідали Київ 11 вересня.

“Зустріч була дуже серйозною. Україна була щодо далекобійності на цій зустрічі дуже підготовлена і переконлива. Потрібно бути відвертими — затягування процесу щодо використання нами відповідної зброї, яка досі з великим дефіцитом у нас, можливості її використовувати по військових цілях на території РФ, призводить до того, що Росія займається переміщенням цих військових цілей глибше на територію Росії”, — додав Зеленський.

Питання про можливість бити далекобійною зброєю по російських військових об’єктах сьогодні перебуває на порядку денному у всіх союзників України, наголосив Зеленський.

https://www.youtube.com/watch?v=LS_Mge6iNh0&ab_channel=%D0%92%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%85%D0%B2%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA

Читайте також: Україна була переконливою щодо далекобійності на зустрічі з Блінкеном та Леммі, — Зеленський

Нагадаємо, під час зустрічі президенти Зеленський та Науседа обговорили оборону України та ключові потреби військових.

Прямий ефір