Від початку повномасштабного вторгнення Росії багато іноземних волонтерів приїхали до України. Одна з них — Аня Татоу. Дівчина з Бельгії, але має українське коріння. Попри інвалідність, вона вже другий рік допомагає переселенцям із прифронтових територій та військовим на передовій. Нині Аня знайшла спеціалізовані курси оператора БпЛА, і її пообіцяли прийняти в одну з бригад Сил оборони України, інформує FREEДОМ.
У Рожищі Волинської області бельгійців Аню Татоу та її друга Алана Габріеля зустріли волонтери. Іноземці приїхали, щоб побачити друзів, з якими раніше спілкувалися тільки онлайн.
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Аня була волонтеркою в Бельгії. Після почала допомагати українським біженцям, зайнялася вивченням української мови.
Прадід Ані із Запорізької області. Саме на його честь вона назвала “Йозефом” один з евакуаційних автомобілів, на який зібрала гроші і відправила на фронт.
“Це найважливіше для мене — допомагати людям, віддавати все до кінця. Тому що ми зобов’язані це робити. Життя — це не про гроші або роботу, це про людей. Що вони відчувають, чим живуть… і потрібно щодня їм допомагати, як можемо”, — каже Аня.
Разом з Анею цього разу в Україну приїхав її друг Алан Габріель. Він колишній оперний співак, який став волонтером і зосередився на допомозі українським воїнам із 3-ї штурмової бригади.
Волонтер зазначив, що йому потрібно купити машини та інші речі для українських захисників. За два роки роботи волонтером Ані вдалося зібрати для України майже 200 тис. євро.
“Вольова. На протезі приїхала допомагати українцям. Вона багато організовує різних зборів, у них беруть участь французи, бельгійці. Донатять їй, а вона купує різні речі для українців”, — розповіла волонтерка Віра Шварцкоп про діяльність бельгійської колеги.
Останні пів року Аня більшу частину часу живе в деокупованому Херсоні. Каже, там зустріла своє кохання. Він — морський піхотинець 37-ї бригади.
“Усі українські солдати — герої, і вони в моєму серці. Але він — особливий і найбільший”, — поділилася дівчина.
32-річна волонтерка також вирішила для себе стати більш корисною в захисті України від російської армії. Тож зараз вступила на курси оператора БпЛА, і отримала дозвіл підписати контракт з однією з українських бригад.
Її рішення перекваліфікуватися, каже Аня, виявилося непростим для її рідних.
“Друзі мене підтримують, рідні теж. Але їм складно зрозуміти, моїм татові й мамі, чому я так сильно ризикую своїм життям. Бо я двічі мало не загинула”, — розповіла Аня.
Після Волинської волонтери з Бельгії поїдуть на Херсонщину — передавати необхідну допомогу українським військовослужбовцям і мирним громадянам.
Читайте також: Попри обстріли РФ: як жителі Харкова допомагають переселенцям із Вовчанської громади (ВІДЕО)