Допомагати Україні — не тільки вибір Литви, це наш обов’язок, — Ауштрявічус

Пятрас Ауштрявічюс. Фото: delfi.lt

Історія навчила Литву, що контроль російського імперіалізму призводить до втрат у розвитку і розумінні щастя. Країна винесла свій історичний урок. Тому Литва не може залишатися нейтральною щодо війни Росії проти України й допомога українцям сьогодні — це обов’язок. Про це заявив литовський державний діяч і політик, депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічус в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 18 серпня.

“Нас історія навчила того, що, коли ми вільні й незалежні, ми процвітаємо і живемо нормальним життям. А коли російський імперіалізм чи шовінізм починає контролювати нас, і ми маємо жити за певними іншими правилами, за московськими, то завжди втрачаємо і в розвитку, і взагалі в розумінні щастя. Два століття нас навчили важливого історичного уроку, який, ми бачимо, триває і тепер. І тому, бачачи, що відбувається в Україні, яку агресивну політику і війну проводить Росія проти неї, ми не можемо залишатися нейтральними”, — сказав депутат Європарламенту.

Він наголосив, що допомагати українцям — вибір не тільки Литви, як держави, а й вибір литовського суспільства.

“Допомагати нашим сусідам, українцям, це не тільки вибір — робити чи не робити. Ні, це обов’язок, тому що є таке поняття, як солідарність і допомога сусідові, коли йому потрібна така допомога, необхідна. Це нас і веде до того, що ми зробили свій вибір. Це не тільки державний вибір, а й суспільний. Ви можете запитати багатьох людей на вулицях міст і населених пунктів у Литві, і отримаєте таку саму відповідь”, — сказав гість ефіру.

Ауштрявічус також акцентував, що втому деяких країн Заходу від війни потрібно долати, адже Україні належить пройти ще багато чого.

“Західне суспільство звикло до певних “коротких серій”, зміни сюжетів. А війна — це те, що діє на всі суспільства не обов’язково позитивно — і в фінансовому, і в емоційному, і в психологічному, і в інших відношеннях. І так, я мушу підтвердити, що від деяких моїх колег уже чую, що, мовляв, контрнаступ України не йде так, як хотілося б нам усім, щось відбувається не так. А значить треба робити певні висновки, почати якісь переговори з Росією. Тому треба пояснювати, розповідати”, — сказав Ауштрявічус.

Певна емоційна та суспільна втома — нормальне явище, каже політик. Але потрібно активно працювати, щоб це долати.

“Те, через що проходить Україна сьогодні, це такі виклики, які навіть один раз на століття не обов’язково трапляються з багатьма державами. Це треба розуміти. І необхідно не чекати, щоб втома наздогнала нас. Її треба долати спільними зусиллями, роз’ясненнями, поясненнями, дискусіями. І, звісно, зміцнювати солідарність, позаяк Україні ще треба багато і багато подолати, це триватиме ще довгий час”, — резюмував депутат Європарламенту.

Читайте також: Країни Балтії озброюються через загрози з боку Росії та Білорусі — подробиці

Прямий ефір