Донбас до повномасштабного вторгнення і після: порівняльний аналіз провів Гармаш

Сергій Гармаш. Фото: uatv.ua

Усе, що відбувалося на території окупованого Донбасу з 2014 року до початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022-го, було, по суті, спецоперацією російської влади, переважно ФСБ. З початком повномасштабного вторгнення ситуація кардинально змінилася. Про це сьогодні, 13 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив журналіст, президент Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.

Він зазначив, у 2014 році на Донбасі було зрозуміло, що якщо російські гроші не надходитимуть протягом кількох місяців, то все затихне і закінчиться.

“Тому що все вирішувалося шляхом фінансування Росії, за рахунок керівництва Росії, шляхом підтримки Росії. І це, в принципі, вже багато разів визнали: й той самий Стрєлков розповідав про різні операції, про це говорили й так звані “добровольці”, і Сурков писав. Тобто вже важко було заперечувати навіть тим, хто перебуває там, і вірити в те, що там якийсь “народ Донбасу” піднявся”, — сказав Гармаш.

Журналіст нагадав, що ще до початку повномасштабного вторгнення на окупованих територіях Луганської та Донецької областей почали проводити так звану “мобілізацію”.

“Ще до так званого “СВО” 18 лютого 2022 року було оголошено “мобілізацію” в так званих “ДНР” і “ЛНР”, і сотні тисяч людей було “мобілізовано” насильно. Їм вручили зброю, і вони стали злочинцями проти своєї країни”, — зауважив він.

Гармаш звернув увагу, що жителі окупованих територій Луганської та Донецької областей не мотивовані воювати.

“Вони менш ініціативні. Не можна сказати, що вони всі мотивовані воювати. У 2014 році жителі цих регіонів розраховували на інше. У 2014 році головним двигуном так званої “русской весны” були російські пенсії. Приклад Криму, на жаль, був фатальним для Донбасу. Ми не відреагували як потрібно, в Криму, і це дало непотрібний приклад на Донбасі. Сьогодні пенсії пішли на другий план для тих людей, кому усучили зброю і відправили їх помирати й убивати”, — розповів журналіст.

За його словами, найкраще зараз на окупованих територіях живеться пенсіонерам, тому що вони отримують дві пенсії — російську та українську, плюс мають різного роду доплати.

Читайте також: Першу кров на Донбасі пролили саме окупанти, — Лисянський про події “русской весны” 2014 року

Прямий ефір