Домовились про кількість F-16, які будуть надані Україні, — Зеленський про візит до Нідерландів

Володимир Зеленський і Марк Рютте. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Під час робочого візиту до Королівства Нідерланди президент України Володимир Зеленський сьогодні, 20 серпня, провів зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте в місті Ейндховені. Сторони домовилися, скільки літаків F-16 отримає Україна від Нідерландів, повідомляє FREEДОМ з посиланням на Офіс президента України.

Президент поінформував прем’єр-міністра Нідерландів про ситуацію на фронті й просування вперед українських захисників. Водночас він зауважив, що для досягнення стратегічних цілей на полі бою наші військові потребують посилення допомоги. Володимир Зеленський подякував за рішення нідерландської сторони про надання Україні винищувачів F-16 для посилення захисту нашого неба, що є життєво необхідним.

“Сьогодні робимо ще один крок на посилення повітряного щита України. F-16. Літаки, які ми використаємо, щоб тримати російських терористів якомога далі від українських міст і сіл. Ми з Марком Рютте домовились про кількість F-16, які будуть надані Україні після тренування наших пілотів та інженерів. 42 літаки. І це лише початок”, — написав Зеленський у Telegram.

Для Зеленського провели брифінг щодо експлуатації й технічного обслуговування винищувачів F-16.

Крім того, в Офісі поінформували, що лідери України та Нідерландів також обговорили подальше посилення протиповітряної оборони України сучасними зенітно-ракетними комплексами. Глава держави відзначив роль Нідерландів у зміцненні сил оборони України бронетехнікою, зокрема готовність до участі в коаліції БМП CV90, яка створюється за ініціативою Швеції.

Читайте також: 6-7 оперативних аеродромів будуть готові прийняти F-16, — український авіаційний експерт

Нагадаємо, США схвалили відправку винищувачів F16 в Україну з Данії та Нідерландів, щойно буде завершено підготовку пілотів. Авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені Антонова Валерій Романенко вважає, щоб підготувати українських пілотів, попри мовний бар’єр, необхідно пів року. 

Прямий ефір