На Заході досі не всі розуміють, що домовлятися про що-небудь із Путіним — абсолютно безперспективно і наївно. Він не є раціональним політиком. Тому Україні важливо пояснювати ці, на перший погляд, очевидні речі своїм партнерам. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 січня, сказав голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
Коментуючи інтерв’ю президента України Володимира Зеленського подкастеру Лексу Фрідману, він зазначив, що воно якраз було спрямоване на західну аудиторію.
“Цільовою аудиторією цього інтерв’ю була західна аудиторія. Оскільки є речі, які абсолютно очевидні для нас. Ці речі також очевидні для наших союзників, друзів. Наприклад, держав Балтії, скандинавських країн, Польщі. Але вони не очевидні для певної частини американської аудиторії. Президент дуже терпляче спробував представити й аргументувати нашу, українську, точку зору і пояснити очевидні речі для американської, для західної аудиторії загалом. Адже на Заході ще думають, що Путін є раціональним політиком, стратегом. Насправді ж він таким не є. Виходячи зі свого досвіду, ми бачимо, що Путін є абсолютно недоговороздатним політиком”, — зазначив Мережко.
Він нагадав про досвід України на прикладі Мінських домовленостей, які РФ постійно порушувала.
“Згадаймо Мінські домовленості, коли йшлося, наприклад, про припинення вогню. Такі угоди мали місце десятки, якщо не сотні разів. І щоразу вони порушувалися російською стороною. Усе це свідчить про те, що домовлятися про що-небудь із Путіним — абсолютно безперспективно і наївно. На жаль, на Заході це не завжди розуміють. Тому необхідно пояснювати ось цю головну річ”, — наголосив Мережко.
Єдиною дієвою гарантією безпеки, яка захистила б Україну і змогла б гарантувати безпеку від нової хвилі російської агресії, є повноправне членство в НАТО, упевнений нардеп. Однак Захід до цього не готовий з низки причин.
“По-перше, для певної частини західних політиків це своєрідний егоїзм і нерозуміння довгострокових інтересів безпеки тієї ж таки Європи і Сполучених Штатів. Це основна причина. Мені здається, що нам не лишається нічого іншого, як терпляче пояснювати, що членство України в НАТО — не тільки в інтересах захисту її безпеки, територіальної цілісності та суверенітету. Це також в інтересах, зокрема, Сполучених Штатів, адже тільки в такий спосіб можна забезпечити безпеку всієї Європи і, зрештою, це дасть змогу заощадити купу ресурсів”, — резюмував Мережко.
Читайте також: Зеленський дав добрий пас Трампу, — політолог про інтерв’ю Фрідману
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському журналісту Лексу Фрідману сказав, що переговори про закінчення війни насамперед будуть із обраним президентом США Дональдом Трампом після його інавгурації, і лише після цього можуть розпочатися з Росією.