Незалежні експерти передали Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй докази того, що Росія використовувала ракети виробництва КНДР під час обстрілів України. Придбання північнокорейської зброї будь-якою державою порушує резолюції та санкції ООН. 28 червня Франція, Японія, Південна Корея, Великобританія та США ініціювали засідання Ради безпеки ООН, повідомляє FREEДОМ.
Росія одноосібно припинила роботу групи експертів, яку протягом 14 років підтримувала Рада безпеки ООН, заявив представник США при Організації Об’єднаних Націй Роберт Вуд. Йдеться про комісію, яка моніторила виконання Північною Кореєю резолюцій Радбезу щодо ядерної програми та продажу зброї іншим країнам. Російська Федерація наклала вето на продовження мандату групи і цим припинила роботу комісії. Постачання Росії північнокорейського озброєння порушують численні резолюції та санкції Ради безпеки.
“Ні Росія, ні Північна Корея не зможуть перешкоджати публічному розповсюдженню інформації, зокрема щодо незаконної передачі зброї КНДР Російській Федерації. Незалежні експерти продовжують публікувати матеріали з цього питання, щоб воно залишалося у полі громадської уваги. Ми рішуче засуджуємо цю незаконну передачу зброї, яка дуже сприяє Росії у її можливості продовжувати війну проти України”, — заявив представник США при ООН Роберт Вуд.
Риторика північнокорейського режиму за рік стала помітно агресивнішою. У лютому 2024-го Кім Чен Ин заявив, що має повне право знищити уряд у Сеулі, оскільки там нібито сидить “маріонетковий режим Вашингтона”. Для Пхеньяну США завжди були головним ворогом. Останнім часом КНДР сконцентрувалася на розробці стратегічного озброєння, здатного дістати до США.
“Зараз вони мають ракету, яка точно дістає до Каліфорнії, а є ймовірність, що може дістати й до Вашингтона. Мабуть, їхня мета — у разі чого погрожувати президенту США особисто, що його вб’ють. Вони вважають, що лише особистий страх президента США може служити для них надійним заслоном від можливого американського вторгнення”, — зазначив провідний науковий співробітник Університету Кунмін Федір Тертицький у коментарі “Новій газеті”.
Розвивати ракетну програму Пхеньяну заважає відсутність технологій. Китай надавав режиму підтримку, але обережно, щоб не зіпсувати відносин із Заходом. Москва ж діє практично відкрито. В обмін на постачання озброєння Кремль надав Пхеньяну не лише технології, а й гроші, нафту та гуманітарну допомогу.
Вашингтон не полишає спроб переконати Пекін вплинути на Росію та КНДР. Адже обидва режими залежать від Китаю. На засіданні Ради безпеки ООН американський представник звернувся до китайського колеги із проханням припинити це небезпечне партнерство. Китайський дипломат звично відрізав: Пекін не має до цього жодного стосунку.
“Щойно представник США у своїй заяві знову піддав нападкам та звинуваченням позицію та роль Китаю у питанні Корейського півострова. КНР рішуче відкидає це й абсолютно не приймає”, — заявив представник Китаю в ООН Генг Шуанг.
Китай зацікавлений у зміцненні співпраці двох режимів, кажуть аналітики. Путін потрібен Сі Цзіньпіну, щоб дестабілізувати ситуацію в Європі, а Кім Чен Ина він використовує як загрозу в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Результатом недавнього візиту Путіна до КНДР стало підписання “Договору про всеосяжне стратегічне партнерство двох країн”. Це наймасштабніша двостороння оборонна угода з 1961 року.
Читайте також: Радбез ООН отримав докази використання Росією ракет із КНДР
Нагадаємо, виконавчий директор Conflict Armament REsearch представив докладний аналіз залишків ракети, яка вдарила по Харкову 2 січня 2024 року. Експерти вивчили двигун ракети, її хвостову частину та майже 300 компонентів. Фахівці дослідили ще три ракети з КНДР, якими російська армія обстріляла Харків та Запоріжжя на початку року.
Читайте також: Північна Корея може відправити свої війська в Україну — подробиці (ВІДЕО)