Доходи від заморожених російських активів можна буде залучити на потреби України в другій половині року, — Несходовський

Ілюстрація: gettyimages.com

Президенти США та Франції Джо Байден і Еммануель Макрон під час зустрічі в Парижі підтримали передачу Україні доходів від заморожених активів Російської Федерації. Скоріш за все, ці гроші будуть передані Україні вже у другій половині 2024 року. Про це сьогодні, 10 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів економічний експерт Ілля Несходовський.

“Я думаю, що в другій половині року ці гроші вже будуть в України. Єдиний поки незрозумілий момент, у якому вигляді ми їх отримаємо. Чи отримаємо ми всю суму, а це близько 3 млрд доларів до бюджету? Або частина з цих коштів буде спрямована в бюджет України в грошовому еквіваленті, а на частину буде закуплено озброєння? Проте, попри ці питання, наразі робляться певні кроки підготовки до того, щоб юридично все правильно оформити”, — вважає економічний експерт.

За його словами, гроші від заморожених російських активів Україна використовуватиме для того, щоб профінансувати армію.

“На сьогодні Україна забезпечила себе достатніми домовленостями, які повністю покривають наш бюджетний дефіцит. І якщо Україна отримає 3 млрд доларів від російських заморожених активів, ці гроші будуть спрямовані на фінансування армії. Тому це дуже суттєва сума. Але знову ж таки, все залежить від того, чи отримаємо ми повністю її в грошовому еквіваленті, чи ми отримаємо тільки частину в грошовому еквіваленті, а решту — готовою зброєю, яка нам необхідна на цей час”, — пояснив експерт.

Він також зазначив, що було б непогано, щоб ці гроші надавалися Україні для фінансування власного військового виробництва.

“На моє переконання, гроші від заморожених російських активів правильно було б використовувати для фінансування нашого внутрішнього військового виробництва, наприклад, тих же снарядів. Адже наші заводи зможуть виготовляти їх набагато більше, ніж ті, які надають сьогодні нам наші союзники”, — резюмував Ілля Несходовський.

Читайте також: Передача Україні заморожених активів РФ — що утримує партнерів, пояснив Ус

Прямий ефір