Двосторонні договори про гарантії безпеки — це важливий документ на той період часу, поки Україна не стане членом НАТО і додаткові домовленості не будуть потрібні. Про це сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.
“Тобто це перехідний етап до членства в НАТО. На цей період договори будуть дійсно важливими, тому що в них ідеться про гроші — які суми ми отримаємо на оборонку зараз, найближчими роками й так далі. У договорах прописані моменти, які стосуються навчання українських військових, обмін розвідданими, обмін технологіями — це все дуже важливий компонент для стратегічного розвитку оборонної промисловості України зокрема”, — сказав він.
Несвітайлов звернув увагу, що договори про гарантії безпеки не є повноцінною альтернативою НАТО.
Також експерт висловив думку, що Україні важливо підписати двосторонній договір про гарантії безпеки зі Сполученими Штатами Америки.
“Сполучені Штати, безумовно, це країна, яка має колосальний вплив на світову політику. А якщо говорити про економіку, промисловість, сучасні технології, потужності оборонки, то немає жодної країни, яка могла б зі США зрівнятися. Я очікую підписання такого договору, скоріше, на саміті НАТО у Вашингтоні. Потрібен символізм, потрібно, щоб це все було красиво: ювілейний саміт, Вашингтон, виборча кампанія Байдена, тут заговорили про договір безпеки. Плюс, дай Боже, про дозвіл завдавати ударів американським озброєнням по території Російської Федерації. Я думаю, це красиво”, — вважає він.
Читайте також: Глобальний саміт миру збере представників щонайменше 80 країн: чого очікує Україна
Нагадаємо, 27 травня в Мадриді президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес підписали двосторонню Угоду про співпрацю у сфері безпеки.