Україна підписала понад 20 двосторонніх договорів про гарантії безпеки зі своїми ключовими партнерами. Ці документи мають важливе значення не тільки для України, а й для інших країн. Про це сьогодні, 18 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Олексій Буряченко.
“Такі двосторонні договори — це конкретні обов’язки конкретних країн щодо забезпечення пріоритетних зовнішньополітичних завдань для України. Наприклад, це створення міжнародного спеціалізованого трибуналу, щоб притягнути до відповідальності Путіна і керівництво Російської Федерації. Це робота щодо заморожених активів, це можливість все-таки забрати в окупанта Запорізьку електростанцію. Це можливість компенсації відповідної шкоди, завданої агресією Російської Федерації, і цілої низки важливих пунктів, основою для яких є формула миру. Але з кожною окремою країною ще проговорюються окремі пункти, наприклад, взаємодія щодо оборонних ініціатив, у створенні спільного ВПК з великим відсотком концентрації в Україні”, — сказав він.
За словами Буряченка, зараз найдієздатніша і найпотужніша армія на європейському континенті — армія України.
“І мати відповідні розробки спільного ВПК з Україною, скажімо, вигідно і в політичному, і в економічному, і в безпековому плані”, — зауважив політолог.
Читайте також: Двосторонні безпекові угоди закладають важливу базу підтримки України — подробиці від експерта
Нагадаємо, 18 липня президент України Володимир Зеленський підписав угоди про безпекову співпрацю та довгострокову підтримку між Україною та Чехією, а також Республікою Словенія.
Загалом Україна підписала вже 25 двосторонніх безпекових угод: з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією.