Договір про безпеку стане головною темою зустрічей Зеленського і Байдена у Франції та Італії, — Чаленко

Джо Байден і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський планує зустрітися з президентом США Джо Байденом у Франції на урочистих заходах, присвячених 80-річчю висадки союзників у Нормандії. Ще одна особиста зустріч американського й українського президентів має відбутися на полях саміту G7 в Італії. Очевидно, однією з тем, які обговорюватимуться під час цих зустрічей, стане двосторонній договір у сфері безпеки. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“У нещодавньому своєму інтерв’ю Джо Байден натякав, що не пов’язує мир в Україні з НАТО і з членством України в НАТО, але він готовий надавати необхідне озброєння і стати таким собі гарантом безпеки України. І справді, сьогодні не тільки Україна, а й американська сторона чимало вкладає в перспективну угоду в сфері безпеки. При цьому звучало те, що ця угода має бути не менш результативною, ніж, наприклад, з Ізраїлем”, — сказав політолог.

Він зазначив, що наразі США хочуть дати сигнал Україні, що навіть незважаючи на те, що на даній стадії, коли немає консенсусу щодо вступу України до НАТО, у короткостроковій перспективі все-таки забезпечити країні безпеку.

“У двосторонньому безпековому договорі можуть бути відображені: і надання додаткового озброєння, і відправка іноземних інструкторів тощо. Очевидно, що порушуватиметься і питання щодо закриття хоча б частини українського неба західними системами протиповітряної оборони (ППО). Тобто, я думаю, насправді в договорі безпеки буде відображено багато таких нюансів”, — констатував експерт.

Крім того, він вважає, що питанням обговорення двох президентів стане Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії вже 15-16 червня.

“І очевидно, що розмова буде про те, як дати перспективу Глобальному саміту миру, для того, щоб вийти на реальні переговори з російським агресором. Але в абсолютно зрозумілих, абсолютно справедливих рамках, а не так, як хоче Російська Федерація”, — резюмував Ігор Чаленко.

Читайте також: Байден зустрінеться із Зеленським у Франції та в Італії — деталі

Прямий ефір