Добре спланована спецслужбами РФ операція, — Романова про захоплення заручників у Ростовському СІЗО

Ольга Романова. Фото: "Русь Сидящая"

Сьогодні вночі, 16 червня, у Ростовському СІЗО арештанти взяли в заручники кількох співробітників СІЗО. Вони вимагали зброю та можливість виїхати з ізолятора. Зрештою заколотників було вбито. У РФ заявили, що заколотники — члени ІДІЛ. Хоча насправді вся ця ситуація більше схожа на сплановану російськими спецслужбами операцію. Про це сьогодні, 16 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

За її словами, вже від самого початку стало зрозуміло, що це провокація щодо українців.

“Із самого початку, коли пішли перші повідомлення про ситуацію в СІЗО, найбільше було дзвінків з України. Телефонували й родичі, й адвокати, й правозахисники, тому що СІЗО №1 у Ростові — це прикордонна територія, де утримується дуже багато українських і військовополонених, і викрадених цивільних. Здебільшого всі вони обвинувачуються за цими ж статтями — тероризм, екстремізм. Тому було тривожно, що це провокація щодо українців. Незабаром було оголошено, що це ІДІЛ”, — розповіла Романова.

Вона зазначила, що офіційна версія про те, що до заколоту були причетні ІДІЛ, теж виглядає дуже підозріло.

“Незрозуміло, як заколотники родом з Інгушетії виявилися “іділівцями”. Крім того, сьогодні вранці розпочалося найбільше мусульманське свято Курбан-байрам”, — зазначила директорка фонду “Русь Сидящая”.

За її словами, у заколоті, який підняли в Ростовському СІЗО №1, є дуже багато загадок.

“Я думаю, тут дуже багато загадок. По-перше, що в неділю вранці в СІЗО робив “дуже великий” ФСВПівський начальник. Адже заколотники захопили в заручники начальника всього Ростовського обласного ГУФСВП з безпеки, оперативної роботи. По-друге, шістьох заколотників було вбито. Водночас троє з них були при свідомості, але раптово померли до приїзду швидкої допомоги. По-третє, втеча сталася вночі — заколотники вибили вікна і спустилися в тюремний двір. До того ж всіх їх утримували в різних камерах, і їхні сусіди по камері ніяк не відреагували на втечу. Утім, як і охорона СІЗО”, — поділилася своїми підозрами Романова.

Вона зазначила: з огляду на все перераховане вище, схоже, це була справді спланована й дуже добре підготовлена акція.

“У якій, звісно, брали участь співробітники ФСВП. Тому що без їхньої участі до засуджених не могли потрапити мобільні телефони. Крім того, є впевненість у тому, що в СІЗО здійснювався нічний міжкамерний зв’язок. У заколотників у камерах виявилися в наявності ножі та численні предмети релігійно-агітаційного плану. А це все — ознаки роботи російських спецслужб”, — резюмувала Ольга Романова.

Читайте також: Після агресії проти України Росію очікує громадянська війна — прогнози Романової

Нагадаємо, 16 червня в Ростові-на-Дону в СІЗО №1 група ув’язнених взяла в заручники двох співробітників СІЗО. Згодом у РФ заявили, що заколот нібито влаштували представники ІДІЛ. Шестеро заколотників було вбито.

Прямий ефір