До зими треба заживити критичну інфраструктуру, щоби вижили українські міста, — Гардус

Працівник "ДТЕК". Фото: dtek.com

Розв’язання енергетичних проблем України необхідно розглядати у двох перспективах: короткостроковій — до зими, та довгостроковій — на довгі роки. Щодо першого, то головне завдання — забезпечити електроенергією критичну інфраструктуру міст. Про це сказав комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус сьогодні, 7 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, відновити хоча б одну зі зруйнованих Росією теплоелектростанцій до опалювального сезону буде дуже складно. Тим більше, не збудують за цей час нові блоки на атомних електростанціях.

“Тому до зими йдеться саме про спорудження нової децентралізованої генерації — газопоршневих станцій та іншого — для того, щоб забезпечити у містах, насамперед у містах, критичну інфраструктуру. Одна контейнерна станція потужністю кілька десятків ватт не зможе запитати ціле місто, в якому мешкають 500 тис. або 1 млн осіб. Вона зможе запитати об’єкти критичної інфраструктури: водопровід, водовідведення і, якщо дуже пощастить, — теплоелектроцентралі. Тому ті переговори та ті поставки, які йдуть зараз для спорудження цих потужностей, це не для того, щоб електрика була у всіх, а для того, щоб забезпечити хоча б критичну інфраструктуру, щоб вижили міста. Про це зараз йдеться. І на цьому зосереджено всі зусилля як влади, так і бізнесу, який активно все це закуповує, привозить, встановлює, монтує та підключає”, — розповів Гардус.

Щодо довгострокових перспектив розвитку української електроенергетики, то, за словами комунікаційного менеджера Razom We Stand, щодо них продовжуються бурхливі дискусії: відновлювати старе, наприклад, теплоелектростанції, будувати нове, але традиційне, наприклад, блоки на АЕС, або розвивати зелену генерацію, мобільну децентралізовану газову генерацію, відновлювані джерела енергії, головними з яких для України є сонячна та вітрова.

Читайте також: Україна веде переговори щодо збільшення імпорту електроенергії з ЄС — подробиці від Гардуса

Раніше повідомлялося, що Словаччина готується збільшити постачання електроенергії в Україну в осінньо-зимовий період, також готовність допомогти Україні з електроенергією висловила Молдова.

Прямий ефір