Західні журналісти-розслідувачі виявили, що президент РФ Володимир Путін скористався втечею росіян від мобілізації, щоб відправити шпигунів до Європейського Союзу. І зараз вони збирають інформацію для Кремля, а деякі з них — виконують ще більш серйозні завдання, повідомляє FREEДОМ.
Американське видання The Wall Street Journal випустило великий матеріал, у якому стверджується, що під час мобілізації 2022 року Путін тримав кордони РФ відкритими, даючи змогу сотням тисяч росіян тікати від мобілізації в Європу, Середню Азію й на Кавказ, щоб разом із ними відправити туди й агентів розвідки.
“Відомо, що в районі близько 2 млн росіян мобілізаційного віку виїхало з РФ для того, щоб не потрапити на війну проти України. Сьогодні не існує жодної державної структури в країнах Заходу, які могли б досконально перевірити такий величезний обсяг людей на їхні зв’язки з російськими спецслужбами”, — запевнив політолог Ігор Чаленко.
Після початку повномасштабного вторгнення понад 20 країн вислали й оголосили персонами нон грата близько 400 російських дипломатів, багато з яких вважалися шпигунами.
Одна тільки колись дружня до Росії Болгарія показала “на вихід” 70 співробітникам посольства. Теж саме зробили й в Німеччині, Франції, Нідерландах, Японії, Чехії, Бельгії, Італії, Іспанії.
Натомість до сотень тисяч росіян, які втекли від мобілізації, приєдналися агенти розвідки під прикриттям, відновлюючи ряди, виснажені дипломатичними висилками.
“Не просто так країни Балтії, Фінляндія активно закривали кордони. І це ж відбувалося не тільки від різного роду нелегальних мігрантів. Це було відповіддю на те, що під виглядом простих росіян можуть дійсно заходити на територію європейських країн люди, які надалі працюватимуть заради російських спецслужб, добуватимуть інформацію, створюватимуть елементи для гібридних атак”, — додав Чаленко.
Що більше країни Заходу вітають у себе альтернативних росіян, які мають іншу думку, то більш готовими потрібно бути до того, що під виглядом людей, які тікають від путінського гніту, будуть також люди, які напряму співпрацюють зі Службою зовнішньої розвідки (СЗР), Головним розвідувальним управлінням (ГРУ), та Федеральною службою безпеки (ФСБ).
Російська агентура стає дедалі агресивнішою та креативнішою. І готова виконувати нові завдання Кремля. Тож уважними потрібно бути не лише спецслужбам, а й звичайним громадянам, які живуть у різних країнах світу, та повідомляти правоохоронним органам про всіх персонажів і ситуації, які вважають підозрілими.
Читайте також: МКС видав ордери на арешт командувачів дальньої авіації ПКС Росії та Чорноморського флоту — подробиці