До України вдалося повернути 17-річну дівчину, яку з окупованої території насильно відправили навчатися у Росію

Юна українка. Ілюстративне фото: instagram.com/kathryn_moskalyuk

До України вдалося повернути 17-річну Мирославу, яку із тимчасово окупованої території всупереч власному бажанню півтора року тому відправили навчатися в Росію, повідомляє FREEДОМ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У 2014 році дівчина залишилася без батьків. У Росії Мирослава жила у гуртожитку й була покинута напризволяще.

“Тим часом намагалася знайти хоч когось, хто міг би підтримати та допомогти”, — зазначається у повідомленні.

Інформація про неї надійшла в Україну від небайдужих людей. За повернення дівчини взялися представники громадської спілки “Українські мережі за права дитини” у тісній співпраці з Мінреінтеграції в межах проєкту “Шлях додому”.

“Увесь час були з нею на зв’язку. В тому числі на маршруті слідування. Чотири доби важкої дороги й ось нарешті вона вже в Україні”, — повідомили у Мінреінтеграції.

Читайте також: Повільно, складно, трагічно: як ордер на арешт Путіна вплинув на повернення депортованих українських дітей


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір