До справедливого миру Путін точно не готовий, будь-які поступки він сприйматиме як слабкість, — Петренко

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Для російського диктатора Володимира Путіна НАТО і Захід загалом — загроза екзистенціального характеру, він її такою малює. Хоча НАТО — це оборонний союз. Коли Путін відчуває слабкість, він застосовує агресію. Про це сьогодні, 31 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доктор політичних наук Ігор Петренко.

Так він прокоментував інформацію, що нещодавно агентство Bloomberg повідомляло, що нібито два невстановлених джерела, близьких до Кремля, заявили, що Путін непрямими каналами дав сигнал високопоставленим посадовцям США, що відкритий до перемовин, що, мовляв, нехай Україна вступає до НАТО, але в обмін на захоплені ним українські території. Але прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков усе спростував.

“Путін давно говорить уже про мир, хоча це питання не миру. До справедливого миру Путін точно не готовий. Це питання певного тактичного перепочинку. Просто для того, щоб знову наростити сили і спровокувати новий виток агресії. Тільки очевидно, що він буде вже не тільки проти України, а Росія діятиме більш масштабно. І вона цілком може, і я думаю, розглядає агресію проти членів Альянсу. Потрібно розуміти, що будь-які поступки Путін сприйматиме як слабкість. Коли він відчуває слабкість, ми всі бачимо і знаємо, як це відбувалося”, — сказав Петренко.

Політолог нагадав про російську агресію, починаючи від 2008 року в Грузії. Потім 2014 рік — захоплення українського Криму, розв’язана війна на Донбасі, і в підсумку — повномасштабне вторгнення до України.

“Тому, очевидно, цього не можна допустити. І пропозиція, що щось в обмін на щось — це, очевидно, буде поступка, слабкість і те, що Путін трактуватиме як таке, що: “Дивіться, я все правильно робив. Ми отримали територію, сухопутний коридор там зробили. Єдине, ми просто не дотиснули, не вистачило нам сил, недооцінили ми згуртованість Заходу. Ну, зараз ми над цим попрацюємо, економіку перебудуємо, і далі нам можна вже йти на країни Балтії і створювати ще більше проблем”, — каже він.

Петренко вважає, що логіка Путіна зрозуміла — для нього зараз важливо отримати перепочинок, виторгувати і отримати поступки.

“І в принципі, це буде підтвердженням його правоти і того, що він усе робив правильно. Просто потрібно буде потім ще більше піднатиснути, і ми обов’язково отримаємо той результат, який хочемо. Але це, знову ж, в межах логіки Путіна”, — додав він.

Тому, зазначив доктор політичних наук, Україна й відкидає будь-які такі пропозиції, оскільки готова говорити лише про справедливий мир.

“Цей справедливий мир викладений у формулі миру президента Зеленського в 10 цих пунктах, які ми готові просувати. Все інше — це те, що породить ще більше проблем, ніж розв’яже ту, яка є на сьогодні”, — резюмував Ігор Петренко.

Читайте також: Троянський кінь переговорів: що ховається за миротворчою риторикою Путіна — думки експертів

Нагадаємо, як заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, ситуація, яка склалася з виділенням Україні військової допомоги від партнерів, напередодні так званих президентських виборів у РФ для Володимира Путіна — це не просто чудовий козир, а можливість проводити власну інформаційну політику, просувати наратив про те, що Росія нібито завжди мала рацію.

Прямий ефір