До складу миротворчої місії ООН мають входити країни-партнери України — думка Мезенцевої

Марія Мезенцева-Федоренко. Фото: uatv.ua

Організація Об’єднаних Націй (ООН) не є мілітарною міжнародною організацією. Її діяльність спрямована на захист прав людини. Росія, яка є постійним членом безпеки Ради безпеки ООН, неодноразово ветувала резолюції, ухвалені Організацією. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 січня, коментуючи можливу участь миротворців ООН у місії в Україні, заявила голова Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева-Федоренко.

Вона зауважила, що пропозиція про можливу участь миротворців ООН прозвучала не від військово-політичного керівництва країн Європи, а від генерала Роберта Брігера. Він є головою Військового комітету Європейського Союзу. Мезенцева-Федоренко звернула увагу, що в такому випадку виникає питання про структуру ООН.

“Такі дискусії у нас точилися 2014 року, від початку вторгнення на півострів Крим і на Донбас, коли всі дуже активно обговорювали можливість так званих “блакитних шоломів” ООН. Це так звані peacekeeping missions — місії з дотримання миру або ж після оголошення про припинення вогню дотримання цього припинення вогню. Але тут дуже важливий елемент: ООН — не мілітарна міжнародна організація. Її було створено після Другої світової війни на зміну Ліги націй для того, щоб дотримуватися миру та порядку, захисту прав людини”, — сказала парламентарій.

Мезенцева-Федоренко повідомила, що сьогодні тільки одна міжнародна організація виконує активний захист прав людини та використовує механізми покарання порушень прав людини, масових воєнних злочинів — це Рада Європи та її структури, наприклад, Парламентська асамблея Ради Європи.

“Звичайно ж, є ще й інші парламентські асамблеї, але саме Рада Європи виключила Росію, як могла б зробити ООН, наприклад, або ж щонайменше використати Статут і реформувати організацію. Росія щонайменше 150 разів з моменту тільки повномасштабного вторгнення невірно використовувала своє право вето, блокуючи тим самим мирні ініціативи. Тому для нас важливо, щоб ця місія, якщо вона буде, була, звичайно, із залученням і наших європейських партнерів, зокрема країн НАТО”, — вважає вона.

Читайте також: Окрім США та Євросоюзу: країни-учасники переговорів щодо завершення війни перерахував Подоляк

Нагадаємо, голова Військового комітету Європейського Союзу, генерал Роберт Брігер пропонує багатонаціональну місію ООН для контролю за припиненням вогню в Україні. До її складу можуть увійти не тільки європейські солдати, а й військові з країн глобального Півдня і Кавказу.

Раніше президент Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі заявив, що Україні знадобиться щонайменше 200 тисяч європейських миротворців, щоб запобігти новому нападу Росії.

Читайте також: Що має зробити Трамп, щоб примусити Путіна закінчити війну — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір