Морський “зерновий коридор” для експорту українського продовольства може пройти не через міжнародні води, як зараз, а через територіальні води Болгарії та Румунії. Забезпечуватиме його безпеку Туреччина. Такий прогноз в ефірі телеканалу FREEДОМ дав перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.
“До середини серпня у нас працюватиме зовсім інший зерновий коридор, забезпечуватиме безпеку Туреччина. Швидше за все, він проходитиме через територіальні води Болгарії, Румунії та супроводжуватиметься турецьким конвоєм. І, зважаючи на все, про це буде досягнуто згоди під час візиту Путіна [до Туреччини]. Гадаю, Ердоган його дотисне. Це вже справа честі Ердогана. І це, зрештою, бізнес-інтереси Туреччини забезпечити “зерновий коридор”, — говорить перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, додаючи, що це буде нова угода з іншими учасниками та на інших умовах.
Гість ефіру вважає, що Росія, розуміючи, що “зерновий коридор” може працювати й без її участі, нині намагається знищити портову інфраструктуру України.
“Москва прораховує можливі варіанти, як розвиватиметься подальша ситуація із зерновою угодою. Там цілком обґрунтовано припускають, що Туреччина, яка може долучитися до цієї угоди, гарантує прохід конвоїв українського зерна через, скажімо, територіальні води Румунії, Болгарії й далі на Туреччину. Одна річ, коли вони йдуть у міжнародних водах, інша річ, коли це буде у територіальних водах Румунії, Болгарії та Туреччини. Це вже прямий конфлікт із цими країнами. Тому йти на цей конфлікт вони не можуть. Залишається спробувати зруйнувати нашу інфраструктуру”, — вважає Михайло Непран.
Читайте також: Розрив зернової угоди з боку РФ: варіанти розв‘язання проблеми обговорюємо з експертами
Нагадаємо, Росія зробила заяву про вихід із Чорноморської зернової ініціативи. Це матиме величезні наслідки для всього світу, особливо для найуразливіших країн. Про це 17 липня заявив глава Євроради Шарль Мішель на полях зустрічі з лідерами країн Латинської Америки.
У 2022 році Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною.