Тему повернення українських дітей, незаконно депортованих до РФ, потрібно порушувати на всіх світових майданчиках, і насамперед — у Раді безпеки ООН. Тому що Україні потрібна допомога світової спільноти в цьому питанні. На цьому сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко.
“Дійсно, тема повернення українських дітей, незаконно депортованих до Росії, має бути постійно на високому інформаційному рівні і її потрібно просувати на всіх майданчиках, насамперед — на майданчику Організації Об’єднаних Націй. Саме Рада безпеки ООН є таким форумом, де ця інформація актуалізується і, власне, обговорюються практичні механізми того, як можна поліпшити ситуацію”, — зазначив правозахисник.
Він нагадав, що на конференції в Монреалі (Канада), яка відбулася в жовтні цього року, питання були присвячені саме поверненню українських дітей.
“Власне кажучи, йшлося про 40 держав-членів угоди щодо повернення українських дітей, про конкретні пропозиції та якісь більш практичні кроки, які націлені на встановлення місця та умов перебування всіх українських дітей, які вивезені РФ з України. Тому що сьогодні це є, мабуть, однією з основних проблем, яка, до речі, і лежить в основі ордера, виданого Міжнародним кримінальним судом на арешт Путіна та омбудсменки РФ Львової-Бєлової”, — зазначив виконавчий директор УГСПЛ.
Він вважає, що Україна має постійно порушувати питання повернення українських дітей додому та залучати дедалі більше країн та організацій до цього процесу, бо чим більше часу минає, тим складніше це зробити.
“Що більше часу минає, то складніше повернути й вивести з цього інформаційного пропагандистського ідеологічного кола і тих програм, які оточують українських дітей, що перебувають на території Російської Федерації. Це проблема, яку точно так само Україна має підіймати й вирішувати щодо повернення конкретних груп дітей, знаходячи батьків, знаходячи родичів, які залишаються на українській території і можуть сприяти, щоб юридичним шляхом повертати українських дітей додому”, — підсумував Олександр Павліченко.
Читайте також: У реальності Кремля діти з окупованих територій — росіяни: міжнародні зусилля з повернення оцінила експертка RCHR
Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.
Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.