До кінця літа армія РФ хоче вийти на адмінмежі Донецької та Луганської областей — аналіз ситуації на фронті від Братчука

ЗСУ. Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Найскладніша ситуація на фронті на Покровському напрямку, де армія РФ за добу здійснила 28 атак, а також на Лиманському і Торецькому — там російські окупанти по 13 разів намагалися прорвати оборону. Перед армією РФ військове керівництво поставило чергову мету — до кінця літа поточного року вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Але на інших напрямках армія РФ не полишає спроб наступати. Про це сьогодні, 20 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Уся Донецька область — це головна мета для ворога. Це спроба вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської області. Черговий дедлайн — до кінця літа поточного року”, — наголосив він.

Армія РФ намагається досягти своїх цілей інтенсивними бойовими діями із застосуванням авіації, артилерії та “м’ясних” штурмів.

“Якщо ми говоримо про Торецький, Лиманський, Курахівський і Покровський напрямки насамперед тривають атаки на Костянтинівку. Ворог намагається вийти на околиці цього населеного пункту для того, щоб перерізати логістичне постачання Сил оборони. Також армія РФ має намір вийти на лівий берег річки Вовча. Першочергові цілі ворог намагається досягти інтенсивними бойовими діями із застосуванням авіації, артилерії. Головне — це “м’ясні” штурми”, — розповів експерт.

Він зазначив, що військові дії в Часовому Яру і Новоселівці Першій можуть обернуться для ворога колосальними втратами сил і засобів.

“Якщо говорити про Часів Яр і Новоселівку Першу, то для ворога це може бути повторення ситуації в Бахмуті, де ворог зазнав колосальних втрат і особливо не просунувся”, — сказав Братчук.

Армія РФ зазнає великих втрат особового складу і не встигає поповнювати резерви.

“Поповнення мобілізаційного ресурсу армії РФ сьогодні відбувається завдяки контрактникам. Включилися регіони Російської Федерації, яким платять великі гроші для того, щоб залучати людей. Втрати на прибуття мобілізаційного ресурсу — нуль на нуль. Якщо й далі це триватиме, то у ворога буде дефіцит особового складу. Втрати техніки величезні”, — пояснив експерт.

У Харківській області ворог не залишає спроб наступати.

“У Харківській області ворог не припиняє проводити бойові дії, намагається підтримувати ритм та інтенсивність у тому ж темпі, хоча зазнає втрат. Ті резерви, які ворог збирався використати не тільки на Харківському, а й на Донецькому напрямку, він змушений вводити в бій. Ті цілі, які ставив перед собою ворог — захоплення Вовчанська і Липців, з’єднання двох плацдармів в один, вихід на оперативний простір, спроби оточення Харкова — не виправдалися. Бліцкриг не вийшов”, — розповів речник Української добровольчої армії “Південь”.

У Запорізькій області в районі Урожайного ворог має деяке тактичне просування.

“Якщо ми говоримо про Запорізький напрямок, Оріхівський напрямок (Роботине, Мала Токмачка) — ворог проводить штурмові дії. Більш інтенсивно ворог намагається атакувати в районі Урожайного, на жаль, тут у нього є деяке тактичне просування, тому він посилює тиск, зокрема на Старомайорськ, Водяне, щоб зрізати цей плацдарм. Окупант відновив бойові дії на Гуляйпільському напрямку”, — резюмував Братчук.

Читайте також: Для України втратити Часів Яр — гірше, ніж трасу на Покровськ — думка

Прямий ефір