16 листопада в Пенангу (Малайзія) та 23 листопада в Клужі (Румунія) відбулись спеціальні покази документального фільму Марини Ткачук “Сімейний альбом” про історичні паралелі між Голодомором та методами знищення української національної ідентичності, які Росія застосовує в сучасній війні проти України. Покази відвідали представники української діаспори та місцеві жителі.
У румунському місті Клуж відкритий показ фільму відбувся в Centrul pentru Tineret Cluj-Napoca. Організатором заходу стала Спілка Української Молоді Румунії за сприяння Посольства України в Румунії, міської влади Клужа, Українського дому у Клужі, Асоціації Ruscovan, громадської організації PATRIR.
“Сьогодні ми мали змогу долучитися до важливого заходу, який став нагадуванням про трагедію, що торкнулася кожної української родини, і важливістю збереження історичної правди. Фільм “Сімейний альбом” майстерно переплітає дві епохальні трагедії українського народу: Голодомор 1932–1933 років, документально зафіксований австрійським інженером Александром Вінербергером, та сучасну війну, яку через об’єктив камери висвітлює його правнучка, британська фотографиня Самара Пірс, такий досвід вражає”, — зазначили учасники дискусії, яка відбулась після показу стрічки.
У місті Пенанг (Малайзія) показ відбувся за сприяння Посольства України в Малайзії в рамках тематичних Вечорів українського кіно, які мали познайомити аудиторію з трагедією українського Голодомору, штучно організованого Росією. Глядачі могли побачити дві стрічки – український документальний фільм “Сімейний альбом” Марини Ткачук та канадський художній фільм “Гіркі жнива” Джорджа Менделюка, які показують, що намагання Росії знищити український народ триває вже не одне століття. Як зазначили організатори, багато глядачів дивились “Сімейний альбом” та “розбитим серцем”, але після перегляду краще зрозуміли боротьбу України.
Незабаром фільм, створений за підтримки держави, покажуть у Європарламенті та Раді Європи. Також спеціальні покази “Сімейного альбому” відбудуться у Франції, Німеччині, Великій Британії, Іспанії, Єгипті, Південній Африці, а також в інших країнах Перегляди організовуватимуть у посольствах, кінотеатрах, культурних центрах і в рамках “Днів українського кіно”.
Виробництвом фільму, на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України”, займалась компанія “Гуд Монінг Дістрібьюшн” (Good Morning Films ). Режисерка — Марина Ткачук, продюсер — Андрій Корнієнко, виконавча продюсерка — Злата Єфіменко, оператор-постановник В’ячеслав Раковський, композитор — Хоссейн Мірзаголі, режисер монтажу — Олексій Тараненко, звукорежисер — Андрій Обод, історичний консультант — Яна Гринько.
Як повідомлялось раніше, світова прем’єра стрічки “Сімейний альбом” відбулась у жовтні в конкурсній програмі Варшавського міжнародного кінофестивалю, фільм було також представлено на Міжнародному кінофестивалі документальних фільмів про XX століття “Незламність і жертовність” у Празі (Чехія), до Дня пам’яті жертв голодоморів фільм вийшов у кінотеатральний прокат в Україні. Показ фільму в столичному кінотеатрі “Жовтень” зібрав представників дипломатичних посольств та місій в Україні, політиків, істориків, культурних діячів, громадських активістів.
З 21 листопада фільм можна побачити в кінотеатрах України. Розклад сеансів тут: https://linktr.ee/familyalbum