До 750 млн євро збільшився Фонд підтримки енергетики України, — єврокомісарка з енергетики Сімсон

Кадрі Сімсон. Фото: uatv.ua

Європейський Союз продовжує надавати допомогу у відновленні української енергетичної системи. Обсяг Фонду підтримки енергетики України зріс до 750 млн євро. Про це сьогодні, 15 жовтня, за підсумками зустрічі міністрів транспорту, телекомунікацій та енергетики країн-членів ЄС у Люксембурзі повідомила єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.

Перед учасниками зустрічі по відеозв’язку виступив міністр енергетики України Герман Галущенко, який розповів про найбільш актуальні потреби української енергетики.

Кадрі Сімсон наголосила, що ЄС продовжить координувати підтримку енергетичного комплексу України.

“І сьогодні я ще раз закликаю міністрів активізувати зусилля з надання запасних частин і обладнання [для енергетики України]. Я також вітаю щедрість, виявлену державами-членами та іншими донорами після мого заклику влітку. А ресурси, доступні для Фонду підтримки енергетики України, збільшилися з 500 млн євро до 750 млн євро”, — зазначила вона.

Сімсон повідомила, що ЄС планує відновити 2,5 гігавата потужностей енергосистеми України.

Єврокомісарка акцентувала, що Росія намагається зруйнувати не тільки енергосистему України, а й систему її теплопостачання, а також спровокувати аварійні ситуації на ядерних станціях. Вона запевнила, що Європейський Союз робить кроки щодо недопущення цього.

“Україна втратила значні можливості для опалення міст. Тому що Росія націлилася не тільки на електростанції, а й на окремі об’єкти теплопостачання. І з цієї причини ми також повинні надати їм екстрену підтримку, щоб вони могли керувати системами теплопостачання. І, звісно, ми маємо переконатися, що водопостачання та система каналізації працюватимуть для міст, тільки в цьому разі люди можуть залишатися взимку в своїх будинках”, — сказала Сімсон.

ЄС працює з Україною щодо запобігання великим ядерним інцидентам, “тому що Росія інтенсифікувала свої дії, пов’язані з підстанціями, які забезпечують подачу електрики на атомні електростанції”.

“І це було однією з причин, через яку Європейська комісія підтримає додаткові місії експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Щоб вони були на місці, контролювали, і повідомляли про ці дії. Можливо, це допоможе уникнути аварій на атомних станціях, які матимуть дуже серйозні наслідки. І схоже, що такий зараз намір Росії”, — резюмувала Кадрі Сімсон.

Читайте також: РФ готує удари по ядерній енергетиці України: як змусити Москву зупинитися — думки

Нагадаємо, у вересні поруч із майданчиками всіх українських атомних електростанцій було зафіксовано прольоти майже 130 російських ударних БпЛА і крилатих ракет, рекордна кількість яких припала на Южно-Українську АЕС (Миколаївська область). У деяких випадках у повітряному просторі фіксувалися ворожі засоби ураження безпосередньо над об’єктами самих станцій.

Прямий ефір