До 50% усіх цілей Сили оборони України знищують дронами — подробиці від військового експерта

FPV-дрон. Фото: epravda.com.ua

Дрони стали для українських Сил оборони важливою частиною засобів стримування російських окупаційних військ в умовах, коли немає своєчасного постачання необхідної кількості артилерійських снарядів. Про це сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.

“І тут слід зазначити, що саме завдяки дронам Україна отримала можливість для знищення противника в умовах, коли відсутні своєчасні постачання артилерійських снарядів у необхідних кількостях. І спостерігачі кажуть, що зараз до 50% усіх цілей у сукупності, та зокрема легка броньована техніка, вони знищуються саме ударними безпілотними системами. Насамперед, звичайно, тут ми говоримо про дрони тактичної ланки. Це переважно саме FPV-дрони, які зараз у великих кількостях поставляються Збройним силам України”, — сказав він.

Експерт нагадав, що раніше повідомлялося про плани уряду України налагодити виробництво таких безпілотників до мільйона одиниць на рік. За його даними, вже за підсумками перших двох місяців було заявлено, що таких безпілотників було виготовлено 200 тис., тобто з перевищенням від тих планів.

“Щодо важкої бронетехніки, то тут дрони займають істотну частину в знищенні цієї техніки, танків, зокрема, — це 30%. 70% припадають на всі інші засоби ураження, перш за все це спеціалізовані протитанкові засоби, це артилерійські системи і, звичайно ж, це засоби мінування, які є досить серйозною загрозою для важкої бронетехніки”, — сказав він.

Рябих пояснив, що FPV-дрони несуть невеликий заряд, який дозволяє знерухомити бронетехніку або завдати ураження, щоб не дозволити цій техніці виконувати бойові завдання.

“Але тут треба сказати, що зростає важливість безпілотних систем на полі бою. Але одночасно також слід зазначити, що повноцінно замінити артилерійські системи на полі бою дрони все ж таки не можуть, хоча й беруть уже зараз на себе значну частку тих завдань, які раніше покладалися на артилерію”, — підкреслив експерт.

Читайте також: Дрони стали своєрідним геймченджером для Сил оборони України — подробиці від авіаексперта

Нагадаємо, командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел”, голова правління Альянсу “Нова енергія України”, розробник БпЛА Валерій Боровик зауважив, що FPV-дрони не здатні замінити артилерійські снаряди: їх неможливо виробляти в потрібних кількостях фізично.

Прямий ефір