Дні на передовій і презентація української доктрини — огляд тижня президента Зеленського (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Цього тижня (26 червня-2 липня) президент України Володимир Зеленський відвідав передові позиції на Донецькому та Запорізькому напрямках, вручив військовим нагороди. У День Конституції з трибуни Верховної Ради запропонував для загальнонаціонального обговорення основні орієнтири майбутньої української доктрини. Зеленський також звернувся до Ради Європи та провів низку важливих зустрічей. Робочий тиждень глави держави видався насиченим, повідомляє FREEДОМ.

Тиждень президент України розпочав із поїздок на передові позиції. У Донецькій області Зеленський побував у підрозділах оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”, які відзначилися у важких боях на Бахмутському напрямку. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський доповів верховному головнокомандувачу про оперативну обстановку на цьому напрямку та перспективи її розвитку. Президент вручив військовослужбовцям державні нагороди.

“Сьогодні за всіма напрямками в наших воїнів було просування вперед. І це щасливий день. Я побажав хлопцям побільше таких днів”, — поінформував Зеленський у вечірньому зверненні.

Відвідав глава держави і передові позиції Збройних сил України на Бердянському напрямку. Президент володіє поточною ситуацією — з командирами обговорив низку питань щодо формування корпусу морської піхоти та поспілкувався з військовими, які героїчно брали участь у визволенні населених пунктів на Бердянському напрямку.

“Ми сьогодні проїхали сотні кілометрів, були в різних точках, бачили різні бригади, абсолютно героїчних людей. Різних, але з однаковою метою — це перемога нашої держави”, — сказав Зеленський захисникам.

28 червня — у День Конституції України — глава держави взяв участь у пленарному засіданні Верховної Ради. Депутати аплодували, вітаючи президента. Зеленський запропонував для загальнонаціонального обговорення основні орієнтири майбутньої української доктрини:

“Ми вже показали, що сміливість дає свободу, ми доведемо, що свобода дає успіх. Ми зробимо це українською аксіомою: свобода дає успіх. Це те, що переконує найбільше. Успіх. Це те, що потрібно всій нашій землі. Усьому нашому народу. Усім частинам України, всім дітям України. Але щоб цей успіх відбувся, українська держава потребує трансформації. І ми зробимо реальністю трансформацію, про яку українці мріяли!”.

Цього ж дня Володимир Зеленський провів зустрічі з президентами Республіки Польща Анджеєм Дудою та Литовської Республіки Гітанасом Науседою, які приїхали до Києва. Вони — найближчі союзники, найвірніші партнери. Лідери трьох держав обговорили безпекові питання, європейську інтеграцію України та підготовку до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11 і 12 липня. Агресія Росії — не єдина тема, яка об’єднує Польщу, країни Балтії та Україну, а дружба, співпраця і зміцнення партнерства в повоєнний період — те, що вже хвилює лідерів вільних країн.

“Це дуже важливий момент для нас усіх. Ми в це віримо, і робимо все для того, щоб саміт був вирішальним. Щоб зміцнив безпеку в нашій частині Європи. Ми глибоко впевнені, що безпека України — це безпека нас усіх. Це наші спільні інтереси, щоб НАТО в нашій частині Європи було якомога сильнішим”, — запевнив Дуда.

Київ очікує, що на саміті НАТО лідери Альянсу дадуть відповідь на заяву про вступ до НАТО, подану 30 вересня 2022 року. Україна розраховує отримати конкретні рішення щодо свого майбутнього в Альянсі, а також гарантії безпеки до членства в НАТО, підкреслив Зеленський:

“Якщо Альянс хоче бути потужним і не бачить своє існування без України, це справедливо, що ми хочемо отримати хоч якусь модельність нашого майбутнього в НАТО, якісь конкретні речі. Ми про такі конкретні речі і просимо, ми не говоримо про сьогоднішній мамбершіп. І ще раз підкреслюю: ми — адекватна держава, і ми розуміємо, що під час війни ми не можемо бути членами НАТО, але ми маємо бити впевнені, що після війни ми будемо. І саме такий сигнал ми хочемо отримати — що після війни Україна буде членом НАТО”.

29 червня Зеленський зустрівся з учасниками Міжнародної робочої групи з екологічних злочинів Росії. До Києва приїхали відома екоактивістка Ґрета Тунберґ, ексвіцепрем’єр-міністерка та ексміністерка закордонних справ Швеції Марґот Валльстрьом і віцепрезидентка Європейського парламенту Гейді Гаутала.

“Я не думаю, що реакція світу на цей екоцид була достатньою. Я взагалі не думаю, що будь-яка реакція є достатньою, тому що ця жорстокість… просто не вистачає слів, щоб її описати. Ми маємо голосніше говорити про це, маємо інформувати, і ми також маємо пам’ятати, що цей випадок, на жаль, не унікальний. Це лише один приклад повномасштабної агресії”, — сказала Тунберг.

“Говорили насамперед про російський теракт та екоцид на Каховській ГЕС, про роботу нашої групи, яка займатиметься тими питаннями, що напряму пов’язані з руйнівним впливом російської агресії на природу. Протидія екоциду — це один із пунктів української формули миру. Ми маємо реалізувати кожен її пункт”, — поінформував президент у вечірньому зверненні.

Цього ж дня глава держави зустрівся з колишнім віцепрезидентом США, сенатором Майком Пенсом. Зеленський щодня шукає спосіб припинення війни, поки в Кремлі розмірковують над новими ракетними ударами по незалежній країні.

“Я хотів би подякувати вам за ваше лідерство. Я вважаю, що ви надихнули світ. Ваша рішучість і сміливість, і жертовність українських солдатів надихнули весь світ. Я вважаю, що важливо, щоб Сполучені Штати і весь вільний світ продовжували вас підтримувати до перемоги і до справедливості”, — заявив Пенс.

Володимир Зеленський виступив на засіданні Ради Європи. Президент України подякував союзникам за затверджений 11-й санкційний пакет Євросоюзу, який продовжує справедливу політику тиску на країну-агресора. І закликав посилити контроль за виконанням обмежень.

“Важливо не зупинятись у санкціях. Що менше буде пауз, то менше Росія адаптується до тиску на неї та менше придумає, як обходити санкції. Дякую, що 11-й санкційний пакет приділяє увагу намаганням Росії обійти санкції через треті країни, і таку увагу варто посилити у 12-му санкційному пакеті ЄС”, — звернувся Зеленський.

Наприкінці робочого тижня президент провів зустріч з американським бізнесменом і меценатом, засновником і виконавчим директором Wasatch Group Деллом Лоєм Хансеном. Його компанія в партнерстві з благодійною організацією To Ukraine With Love планує у 2023-2024 роках збудувати в Україні, на Київщині, 600 повністю мебльованих модульних будинків для людей, чиє житло було зруйновано внаслідок розв’язаної Росією війни.

Читайте також: Досить згадати, які амбіції були в Росії на початку війни і які з них тепер на дні Чорного моря — звернення Зеленського у 494-й день війни

Нагадаємо, сьогодні, 2 липня, в Одесі президент Зеленський узяв участь у заходах з нагоди Дня Військово-Морських сил (ВМС) України. Він зустрівся з курсантами Інституту Військово-морських сил Національного університету “Одеська морська академія” та вручив державні нагороди й бойові прапори.

Прямий ефір