Поки Україна не ввійде до НАТО, угоди у сфері безпеки є для країни оптимальним варіантом. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.
Він вважає, що зараз потрібно розмовляти й про укладання угоди у сфері безпеки із США.
“Такі гарантії, таку допомогу у сфері безпеки, яку може надати США, жодна інша країна у світі надати не може. А за обсягом допомоги й фінансової, й озброєннями, й дипломатичної допомоги, й розвідувальної та іншої Америка перевершує будь-яку іншу країну світу чи навіть кілька інших великих держав разом узятих. Тому іншого вибору ми не маємо, окрім як у тому числі шукати якісь формати, домовлятися про нашу підтримку у сфері безпеки з боку США. Інша річ, що це скоріше не як гарантії, а саме пакет просто допомоги у сфері безпеки”, — сказав Дубовик.
Він зазначив, що в умовах, коли західні союзники та партнери поки не готові до відправки військ чи прийняття України до НАТО, угоди у сфері безпеки є найкращим варіантом.
“Це оптимальний варіант, коли якась країна говорить про те, що на найближчі роки, бажано п’ять років, може, десять і більше, таку суму ми збираємося виділяти на підтримку України у сфері безпеки та збираємося на неї виділяти такі й такі речі. Чим більше конкретики, тим краще”, — сказав Дубовик.
Водночас він вважає, що статус основного союзника США поза НАТО мало що може дати Україні.
“Звичайно, Ізраїль має такий статус, але багато інших країн теж його мають, які не входять до країн, яким американці надаватимуть якусь широкомасштабну швидку допомогу. Безпрецедентно високу допомогу ми отримуємо останні два роки. І сподіватимемося, що після нинішньої суботи, як усі говорили, продовжуватимемо отримувати її й надалі”, — сказав директор Центру міжнародних досліджень.
Читайте також: Які гарантії безпеки Україні можуть надати США — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, між Києвом та Вашингтоном відбулося два раунди переговорів щодо майбутньої угоди у сфері безпеки. Українська сторона наполягає, що основні принципи документа мають бути схожими на домовленості, які США уклали з Ізраїлем у 1975 році.