Для України абсолютно підходить формат гарантій безпеки за ізраїльською моделлю — роз’яснення політолога

Ігор Рейтерович. Скріншот: uatv.ua

На шляху інтеграції України до НАТО і після навіть завершення цієї інтеграції збереження частини якихось безпекових гарантій, наприклад, з точки зору надання військово-технічної допомоги, боєприпасів тощо — це дуже важлива історія, вона має бути. Таку думку сьогодні, 15 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

“Тому що це — насамперед сигнал країнам (у цьому випадку Росії), які можуть у майбутньому однаково намагатися якимось чином розв’язати нову війну проти України, що Україна одна не буде, вона підтримуватиметься саме Сполученими Штатами”, — сказав він.

Політолог прокоментував, як спрацювала ізраїльська модель безпеки після нападу терористів ХАМАС на країну 7 жовтня.

“Візит двох американських авіаносних груп — це вже гарантії безпеки. Це найбільш важливий момент. Вони не присутні в регіоні, вони не наближаються прямо до кордонів, наприклад, Ізраїлю або якихось інших країн, але вони в принципі весь регіон контролюють. І коли це робиться демонстративно, після відповідних заяв, а потім підкріплюється безпосередньо візитом державного секретаря та інших вищих посадових осіб США, це, звичайно, не просто знак підтримки, а саме надання цих гарантій. Гарантії безпеки — це та зброя, яку Ізраїль отримав на другий день. Так, у них немає прям величезної потреби, наприклад, такої, яка була і є, і зберігається в України в отриманні цього озброєння. Треба просто розуміти, що в нас зовсім інший противник, який має набагато більше ресурсів і величезну просто армію порівняно з тим, що є, наприклад, у терористичного угруповання ХАМАС. Але, тим не менш, це сталося вже на другий день — пішов запит, що нам треба, і буквально одразу ж почали прилітати американські літаки, які привозили це озброєння. Тому в цьому контексті, звичайно, формат таких гарантій безпеки для України абсолютно підходить”, — висловився Рейтерович.

Він зазначив, що наявність США як союзника і партнера Ізраїлю — це найголовніший, напевно, стримувальний фактор для більшості інших держав регіону.

“Які, попри свої публічні заяви про те, що вони не збираються воювати з Ізраїлем, насправді нічого б не мали проти, якби цю державу було знищено. Але вони розуміють, що разом із цією державою Сполучені Штати, тому вони займають таку дуже дипломатичну відсторонену позицію і узгоджують, зокрема, свої якісь рішення і свої якісь дії безпосередньо з представниками США. Тобто це ж не просто візит ще до суміжних якихось країн, це, зокрема, і натяк, що ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією, і після її закінчення робитимемо висновки, хто був на боці добра, а хто був на боці зла”, — каже Рейтерович.

Крім того, уточнив він, за останніми діями Ірану зрозуміло, що, як там жартували, “110 тис. тонн демократії” (це вага авіаносної групи, що прибула), наразі, принаймні найближчим часом, виявилася достатньою для того, “щоб Іран не робив би якихось різких кроків і напряму не втручався в цю війну, яку Ізраїль веде проти ХАМАСу”.

https://www.youtube.com/watch?v=fM6GcoBQZig

Читайте також: Гарантії безпеки для України: чого очікувати від “ізраїльської” моделі (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, президент США Джозеф Байден зробив заяву, що Ірану варто бути обережнішим у своїх діях на Близькому Сході після нападу ХАМАС на Ізраїль. Розгортання американських військових кораблів і літаків неподалік від ізраїльського узбережжя слід розглядати як сигнал Ірану. Крім того, міністр оборони США Ллойд Остін 13 жовтня відвідав Ізраїль і провів зустріч зі своїм ізраїльським колегою Йоавом Галантом. Також до Ізраїлю прибули президентки Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і Європарламенту Роберта Метсола.

Прямий ефір