Для тиску на РФ потрібні санкції проти “Росатома”: про точковий підхід розповів Бураковський

США та Європейський Союз ведуть дипломатичні переговори з тими країнами, які допомагають Росії обходити санкції. Про це сьогодні, 3 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.

Зокрема, за його словами, йдеться про Туреччину, Казахстан, Киргизстан і Китай.

“Тут ми бачимо певні зрушення. Ну, скажімо, останнім часом Казахстан заявив про те, що вони боротимуться з так званим паралельним імпортом, тому що це порушує якісь принципи міжнародної торгівлі. І це, власне, камінчик у город якраз Російської Федерації. Приблизно з такими самими заявами виступає сьогодні Киргизстан, який каже, що так, ми готові припиняти різного роду порушення санкційного режиму. Вони прямо не говорять, але, власне, логіка зводиться до цього”, — сказав Бураковський.

Водночас, за його словами, ці країни говорять про те, що це “не їхня війна”, тому вони в зовнішній політиці готові максимально враховувати введені обмеження, санкції, але не забувати про свої власні економічні вигоди.

Бураковський виступає за те, щоб у нових санкційних пакетах було враховано два важливих питання.

“Перше питання — це дійсно посилення координації дій наших партнерів і розширення санкційної коаліції. Це принципово важливо, тому що в умовах глобального взаємопов’язаного світу дуже важко одній країні вплинути на іншу санкціями, якщо існують можливості для їх абсолютно легального обходу. Це один компонент. І другий компонент — це те, що світові потрібно, нарешті, наблизитися й ухвалити рішення щодо санкцій проти російського “Росатома”. Окремі структури, які пов’язані з “Росатомом”, сьогодні, постачаючи туди якісь технології, роблять деякі розробки, зокрема з використанням знову-таки західних технологій, вони вже перебувають під санкціями. Але, тим не менш, як мені здається, посилення тиску саме на цю структуру матиме досить великий економічний ефект”, — сказав експерт.

Він нагадав, що за часів холодної війни в рамках НАТО діяв так званий Координаційний комітет, який керував процесами недопущення потрапляння військових технологій та технологій подвійного призначення до Радянського Союзу, а також до країн-сателітів СРСР.

“Для того, щоб не посилювати відповідні військово-промислові комплекси, напевно, потрібні й такі структури. Повернутися до такого досвіду в нових умовах. І ще раз хочу сказати — це координація, це жорстке покарання тих, хто обходить санкції, зокрема й шляхом введення вторинних санкцій. І, природно, це розширення санкційного режиму на такі структури, як “Росатом”, — сказав Бураковський.

У питанні введення санкцій проти “Росатома” експерт вважає можливими перехідні кроки, точковий підхід, мета яких обмежити присутність у світовій економіці цієї російської корпорації з атомної енергії.

“Що таке “Росатом”? Це не просто, умовно кажучи, якісь заводи, де виробляють, скажімо, якісь енергетичні блоки, там, значить, ядерне паливо очищають, потім якимось чином переробляють тощо. Це великий конгломерат науково-дослідних підприємств і компаній, різного роду сервісні компанії, які виконують ті чи інші функції. Ну і ось, очевидно, удар по цих сервісних компаніях у кінцевому підсумку впливатиме безпосередньо й на сам “Росатом”, — сказав Бураковський.

Читайте також: Санкції посилюються: до чого готуватися економіці Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір