Європа не зможе компенсувати Україні допомогу з боку Сполучених Штатів Америки. Однак і самі США не можуть допустити, щоб Україна залишилася без їхньої допомоги. Швидше за все, законопроєкт із підтримкою для України буде проголосований в Конгресі США у проміжку від 20 березня до 10 квітня. Такий прогноз сьогодні, 9 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ зробив політтехнолог Борис Тізенгаузен.
Він пояснює, що для США не допомогти Україні в геополітичному контексті рівносильно перестати бути державою-гарантом демократії в усьому світі.
“Це стратегічний, колосальний провал буде”, — вважає гість ефіру.
На його думку, зараз усі малі та середні держави, поряд із якими є автократії, уважно спостерігають за тим, що відбувається в Україні.
“Якщо Сполучені Штати з якоїсь причини відмовляються нам допомагати, це для всього світу сигнал для двох категорій правителів. Для диктаторів — уперед: цей демократичний лідер зламався, доки нового принесуть, ми вже тут півсвіту захопимо. Для лідерів адекватних цивілізованих країн це сигнал, що там на допомогу чекати не варто. Вперед — розробляти власну ядерну зброю — єдину гарантію у світі того, що на тебе не нападе більший, жадібний і нахабний сусід. Тому це крах повністю позиції лідера. Я не думаю, що Сполучені Штати відмовляться від допомоги Україні. Я прогнозую, що голосуватимуть, але, мабуть, у період з 20 березня по 10 квітня”, — припускає Тізенгаузен.
Політтехнолог зазначив, що американські колеги в розмовах запевняли його, що підтримка України — у стратегічних інтересах США, а те, що відбувається з голосуванням за пакет допомоги, потрібно сприймати через призму передвиборчих перегонів.
Тізенгаузен також зазначив, що активізація Європи в допомозі Україні не впливає на процеси в США, проте сама по собі є дуже позитивним сигналом.
“Те, що в Європі активізувалися перегони за те, хто більше і краще допоможе Україні, це дуже позитивний сигнал. І всім, хто каже, що від України втомилися, нам менше допомагатимуть, я завжди наводжу дві новини останніх 10 днів. Усього дві. Фінляндія, яка дозволяє вперше за всю історію бити по території Росії своєю зброєю. І [президент Франції Еммануель] Макрон, який порушує дуже важливу тему відправлення військ. А його функція була порушити цю тему. Наразі тема дискусійна. Канада, Чехія, Естонія вже розмірковують, як, куди, скільки, коли відправляти, за яких умов. Це те, про що, в принципі, минулого та позаминулого року навіть боялися заїкнутися”, — зазначив Борис Тізенгаузен.
Читайте також: Чи то Трамп, чи то Байден — підтримка України продовжиться, доки кордони 1991 року не будуть відновлені, — Райс
Нагадаємо, президент США Джозеф Байден звернувся до Конгресу зі щорічним посланням “Про стан держави”. У перші хвилини свого звернення президент заявив, що Україна може зупинити російського диктатора Володимира Путіна, якщо їй надати потрібну зброю.