Ситуація для чинної глави Молдови Маї Санду в другому турі президентських виборів, який відбувається в країні сьогодні, 3 листопада, не дуже сприятлива. Тим більше, що другі тури — це завжди голосування “проти”, а не голосування “за”, тобто перевагу має кандидат з найменшим антирейтингом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
“Тому, звичайно, у неї [Маї Санду] дуже напружена обстановка. Чи зможе вона мобілізувати достатню кількість людей для того, щоб за неї проголосували, поки що залишається відкритим питанням. Тому що ресурси, які Росія вкинула <…> для того, щоб переміг їхній кандидат, російський кандидат, або така людина, яка займає плаваючу позицію офіційно, є досить серйозними, якщо враховувати масштаби республіки”, — коментує гість ефіру.
Говорячи про суперника Санду, колишнього генерального прокурора Молдови Олександра Стояногло, який називає себе “неполітичним кандидатом”, Загородній зазначив: це не більше, ніж технологія, яка на сленгу політтехнологів називається “контрсистемний кандидат”. Такий кандидат традиційно заявляє, що він не є політиком і готовий бути несхожим на інших.
“Взагалі у всьому світі — запит на аполітичну політику, хоч як це дивно звучить… Молдова зараз проходить, мабуть, цей шлях. Це нормально. Ці тенденції є у багатьох європейських країнах у світі. І тому, коли він так заявляє, це зовсім нічого не означає. Звичайно, він політик, звичайно ж, він людина, яка грає у передвиборчу кампанію. Чи є інші варіанти, окрім Росії? Я впевнений, що Росія дуже грамотно вибудовує відносини усередині тієї ж Молдови. Я думаю, що там багато кандидатів тією чи іншою мірою отримують необхідний ресурс для просування для того, щоб мати гарантування того, що Мая Санду програє ці вибори”, — сказав Тарас Загородній.
Читайте також: Команда Санду недооцінила російський вплив на вибори в Молдові — аналіз експерта
Нагадаємо, сьогодні, 3 листопада, у Молдові відбувається другий тур виборів президента. За посаду глави держави борються чинний президент Мая Санду та колишній генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло. Дільниці для голосування відкрилися о 7:00 та працюватимуть до 21:00. Громадяни Молдови, які живуть за кордоном, також можуть проголосувати — у 37 країнах світу відкрили 234 виборчі дільниці.
Перший тур відбувся 20 жовтня. За його результатами, перемогу здобула чинний президент країни Мая Санду. Її кандидатуру підтримали понад 42% виборців. Кандидат у президенти від проросійської Партії соціалістів, ексгенпрокурор Молдови Олександр Стояногло набрав близько 26%.
Читайте також: Ставка на нові обличчя: стратегію кандидата в президенти Молдови Стояногло проаналізував експерт