Для РФ присутність будь-якого представника Китаю на Глобальному саміті миру стане болючим репутаційним ударом, — політолог

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Для Росії присутність будь-якого представника Китаю на Глобальному саміті миру стане болючим репутаційним ударом. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.

Він зазначив, що якщо на саміті буде присутній президент США Джо Байден, то й у лідера Китаю Сі Цзіньпіна з’явиться більше стимулів, щоб узяти участь у заході. 

“Китай же розглядає себе як єдину противагу Сполученим Штатам. Ось ці всі розмови про те, що ми там за багатополярний світ, і те, що вони там із Росією підписують якісь спільні декларації, ну, ми ж усі дорослі люди, ми прекрасно розуміємо, що це просто розмови на широку публіку. Китай вважає, що світ має бути двополярним. Ось є США, ось є Китай, ну, можливо, ще якийсь третій полюс у вигляді Європейського Союзу, але й то далеко не факт. А все інше — це партнери, союзники, а для Китаю — сателіти, молодші якісь партнери. І ось світ повинен таким чином ніби комунікувати”, — сказав політолог.

У зв’язку з цим, на його думку, ймовірність приїзду Сі на саміт залишається.

“З іншого боку, якщо Китай відправить когось зі своїх зовнішньополітичних представників, — це теж буде досить серйозним таким кроком. Для Росії взагалі присутність будь-якого представника Китаю на цьому саміті — це дуже болісний репутаційний удар, тому що це буде свідчити як мінімум про те, що Китай спостерігає дуже уважно за ситуацією й він готовий у будь-який момент приєднатися, скажімо так, до питань мирного врегулювання. І не на основі того плану, який там собі десь у голові намалювала Російська Федерація”, — сказав Рейтерович.

Політолог вважає, що російському диктатору Володимиру Путіну нічого запропонувати Сі, щоб гарантувати відсутність Китаю на Глобальному саміті миру.

“Китай буде сам ухвалювати рішення. Причому я не здивуюся, якщо це рішення буде ухвалено в останній момент, буквально напередодні саміту буде оголошено про те, що хтось із боку Китаю обов’язково візьме участь… Це може бути, як, знаєте, конкретний учасник, може бути, як якийсь спостерігач, але в будь-якому разі присутність Китаю буде безумовним успіхом для України. Чому? Тому що вони зможуть ознайомитися з тим, що там відбуватиметься, й у нас з’являться додаткові можливості для того, щоб якимось чином долучити Китай саме до процесу мирного врегулювання. Звісно, на основі того плану, який пропонувала Україна, а не на основі тих планів, про які говорив той самий Китай, які, можливо, гарно звучать та виглядають на папері, але по суті є порожніми та такими, що не можуть бути реалізованими на практиці”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Україна активно залучає країни для участі в Глобальному саміті миру, щоб показати тим, хто вагається, — час обирати сторону, — політолог

Нагадаємо, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16-го червня у швейцарському Бюргенштоку, поруч із містом Люцерн.

Прямий ефір