Для Пекіна возз’єднання Китаю може стати способом відволікання громадян від внутрішніх проблем — думка

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Усі сподіваються, що у питанні Тайваню офіційний Пекін залишатиметься прагматичним і не піде на військові дії. Однак іноді внутрішні проблеми призводять до дій нераціонального характеру. Такою думкою сьогодні, 4 вересня, поділилася у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Можливий варіант, що возз’єднання Китаю буде тією хвилею, яка допоможе Сі Цзіньпіну відвернути увагу своїх громадян від проблем, які економічно стримують країну”, — припустила вона.

Експертка також нагадала, що для Пекіна на тлі економічних проблем ще більше значення набуває технологічний потенціал Тайваню.

“Тайвань — це острів, на якому зосереджено важливий технологічний потенціал — те, чого не вистачає Китаю. І не виключено, що цей момент також може стати важливим для рішення влади возз’єднатися. Я нагадаю, що 60% високоточних, високотехнологічних та 90% наймодернізованіших напівпровідників виробляється саме на Тайвані”, — зазначила Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Ні Китай, ні США не готові до різкого протистояння, але конфлікт зростатиме, — експерт-міжнародник

Нагадаємо, після 20 років стрімкого розвитку економіка Китаю різко пригальмувала, додавши минулого року лише 3%, а у другому кварталі цього року ледь перевищивши цю цифру. Як заявила в ефірі FREEДОМ експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська, до економічних проблем призвів комплекс причин, котрі з’явилися не вчора, а також погіршення у відносинах Вашингтона та Пекіна й сильний партійний та державний тиск на китайський бізнес.

Читайте також: Як криза в Китаї вплине на світ — думка економіста

Прямий ефір