Для молоді з ТОТ в Україні розроблять і впровадять реінтеграційні програми

Дмитро Лубінець і Ірина Верещук. Фотоколлаж: uatv.ua

В Україні розроблять і впровадять реінтеграційні програми для молоді з тимчасово окупованих Росією територій (ТОТ) України. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє FREEДОМ.

Він зазначив, що після початку повномасштабного вторгнення РФ кількість абітурієнтів з тимчасово окупованих населених пунктів, які вступають до українських вишів, зменшилася. Серед причин — важка дорога через треті країни, брак інформації, грошей, а також курсів з української мови та історії. Тому розроблені програми включатимуть сфери освіти, здоров’я, психологічну підтримку та можливості для розвитку кар’єри.

Згідно з даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, станом на цей рік в окупації залишається близько 1,5 млн українських дітей.

“Перше, ми створимо робочу групу на базі нашої інституції. Це буде зроблено наступного тижня. Друге, ми запросимо громадські організації. Зараз я бачу, що їх точно буде більше, ніж п’ять — це ті, хто з нами постійно співпрацює щодо повернення молоді з тимчасово окупованих територій України. Третє, безумовно, ми запросимо представників уряду, і я дуже сподіваюся, що лідерство в цьому питанні візьме Ірина Верещук як профільний віцепрем’єр”, — сказав Дмитро Лубінець.

За його словами, процедура проходження етапів узгодження в Кабміні триватиме кілька місяців, але були випадки, коли вирішення питань займало кілька тижнів.

“Занадто мало дітей поки що знає про те, що їх тут чекаємо, що ми їх любимо, ми їх цінуємо і готові працювати для цього. Я обіцяю, що ця програма [реінтеграції] буде написана, і ми її приймемо. Ухвалимо вчасно, щоб діти мали шанс”, — зазначила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Читайте також: Росія використовує депортованих українських дітей як метод шантажу, — Гаврилов

Прямий ефір