Під час поїздки до Європи голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін відвідав Угорщину. Цей візит став знаковим для побудови взаємин між Пекіном і Будапештом. Було зроблено низку заяв, які показують, що Угорщина може стати вікном до Європи для Китаю. Про це сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов.
“Візит до Угорщини став продуктивним, екстраординарним на тлі інших візитів, які здійснив Сі під час цієї поїздки. Там було зроблено кілька цікавих заяв. По-перше, це всебічна співпраця між Китаєм та Угорщиною в нову епоху, що свідчить про високий ступінь партнерства. Подібну формулу про партнерство Китай використовував тільки щодо Білорусі. У більшості випадків ці всі красиві слова — риторика про характер партнерства. Є певні технічні бар’єри, далі яких це партнерство пройти не може. У випадку з Угорщиною ці бар’єри будуть визначатися участю Угорщини в Євросоюзі й тими правилами, які діють усередині союзу стосовно його учасників”, — розповів він.
У Будапешті неодноразово наголошували, що відносини Угорщини та Китаю унікальні і є моделлю для наслідування.
“Угорщину розглядають як найважливішого партнера Китаю в Центральній і Східній Європі. Відносини з Угорщиною — це модель для інших країн, які можуть слідувати такому способу побудови відносин з Китаєм. Угорщина заявила, що вона виступає проти європейської політики зниження ризиків у відносинах з Китаєм і політики засудження зайвих виробничих потужностей, які існують в Китаї. Угорщина справді має ексклюзивний статус і для Китаю Угорщина є вікном у Європу”, — зазначив китаєзнавець.
Хоча Угорщина не зможе вийти за межі, встановлені Європейським Союзом.
“Китай далі риторики не піде. Якщо Євросоюз почне посилювати своє законодавство, або обмежувати Угорщину, то Китай буде просто на це дивитися. У нього немає жодних серйозних важелів або інструментів для того, щоб цьому перешкодити. Угорщина продовжує вести лінію зухвалої поведінки щодо Євросоюзу, демонструючи, що у них окремий світогляд і вони збираються грати на розбіжностях між Китаєм і ЄС, використовуючи це для своєї вигоди”, — пояснив Єфремов.
Читайте також: Угорщина підтримала “мирний план” Китаю — що не так із цією концепцією: подробиці (ВІДЕО)