Для Китаю пріоритет не Росія і допомога їй, а відносини зі США — прогноз дипломата щодо зустрічі Сі та Байдена

Джо Байден і Сі Цзіньпін, віртуальна зустріч 15 листопада 2021 року. Фото: gettyimages.com

США і Китай — ці дві країни, як би хто не говорив про багатополярний світ та інше, є зараз двома великими, основними стовпами всього того, навколо чого крутиться світ. Таку думку сьогодні, 24 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив надзвичайний і повноважний посол України в КНР (1999-2001 рр.), співголова Українсько-китайської ділової ради Ігор Литвин.

Він прокоментував інформацію, що міністр закордонних справ Китаю Ван Ї цього тижня відвідає Вашингтон з метою підготовки зустрічі глави КНР і президента США в Сан-Франциско. Раніше в західній пресі звучала інформація, що зустріч Байдена і Сі може відбутися під час форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, який відбудеться від 11 до 17 листопада. Американські урядовці вважають, що зустріч між двома лідерами необхідна, щоб налагодити відносини країн.

“Оскільки в заяві Державного департаменту США про цю майбутню зустріч ідеться про те, що сторони обговорюватимуть питання, які мають значення для обох сторін, і двосторонні питання, і багатосторонні — маються на увазі міжнародні питання, які становлять взаємний інтерес. Тому слід очікувати, що дійсно буде порушено тему України”, — сказав Литвин.

Але найголовніше, за словами експосла, — це будуть перемовини щодо врегулювання теперішнього становища у відносинах між США і КНР.

“І звісно, я дуже сильно сумніваюся, що напередодні зустрічі Сі Цзіньпіна і Джо Байдена будь-які питання (на зустрічі Сі і Путіна в Пекіні, — ред.), які могли б бути розцінені американською стороною як те, що Китай допомагає Росії, не думаю, що їх порушували, тому що це зіпсувало б усі відносини зі Сполученими Штатами. Але насамперед воно б скасувало цю саму зустріч. Ми пам’ятаємо вже прецеденти і цього року, і минулого, коли зустрічі на різних рівнях між американськими та китайськими посадовцями скасовували через якийсь певний привід. Тому я переконаний, що для Китаю пріоритет не Росія, не допомога Росії, а все-таки відносини зі США. Тому слід очікувати і зокрема розгляд питання про Україну, і можливість залучення Китаю або його більш широкої участі у врегулюванні того, що Китай називає українською кризою”, — поділився своїм прогнозом дипломат.

Читайте також: Перемовини китайського лідера з кремлівським диктатором не варто розглядати як загрозу Україні, — експосол

Нагадаємо, як заявив політолог, політтехнолог і керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, коментуючи підсумки саміту “Один пояс — один шлях” у Пекіні, Китай показує, що він продовжує вести свою політику, яка незалежна від Вашингтона. Він показує, що нарощує свою міць, що готовий вести справи з Росією, слідувати своїм інтересам і багато іншого.

Прямий ефір