Тієї кількості російських військових, яка зосереджена на Курському напрямку, недостатньо для витіснення українських військ. Для контрнаступальних дій противнику необхідно сконцентрувати не менше 50 тис. особового складу. У Брянській області РФ перебуває не більше 10 тис. військових, чого також не вистачає для посилення прикордонного регіону. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За словами аналітика, у перший тиждень Курської операції з Покровського напрямку було забрано підрозділи 810-ї окремої бригади морської піхоти.
“Але 810-та ОБрМП не має жодного стосунку до Покровського напрямку. Ця бригада групи військ “Днепр” оперувала на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Переважно вони були задіяні протягом останнього року в районі села Кринки. Саме ця бригада намагалася витіснити українські підрозділи з Кринок, з нашого плацдарму. Після того, як підрозділи ЗСУ покинули Кринки, бригаду перевели на Покровський напрямок для посилення наступальних дій. Але вона взагалі практично не встигла взяти участь в активних бойових діях. Її відразу ж, можна сказати, з коліс відправили для посилення Курського угруповання. Тому загалом Торецько-Покровський напрямок якось критично не відчув на собі зменшення свого бойового складу”, — пояснив Коваленко.
Потроху вирушали підрозділи і з інших напрямків, продовжив спікер.
“Наприклад, з Бєлгородського угруповання, оскільки воно найближче до Курської області. Насамперед відправлялися підрозділи 272-го мотострілецького полку, 183-ї окремої мотострілецької бригади. Потім була група військ “Запад”, це Куп’янський напрямок. Звідти по батальйону забрали з різних підрозділів для посилення Курської області. Відомо також, що енну кількість особового складу, не більше батальйону, забрали з підрозділів із Курахівського напрямку, зі складу групи військ “Восток”, — сказав Коваленко.
Також, за його словами, деякі підрозділи в невеликій кількості російські окупанти забрали навіть зі складу групи військ “Оборони Криму”.
“Це найменша група військ у зоні бойових дій в Україні за своєю кількістю. Але навіть із неї забрали деяку кількість підрозділів. І ось так, з кожного плацдарму, з кожного напрямку, з кожної групи військ росіяни забрали по трохи. І протягом останніх трьох тижнів змогли збільшити угруповання в Курській області до 30 тис. особового складу”, — зазначив спікер.
Тих військ, які зараз росіяни концентрують у Курській області, більш-менш достатньо для стабілізації лінії зіткнення, вважає експерт.
“Але якщо ми говоримо про контрнаступальну операцію, про контрудар, у такому разі вони мають там сконцентрувати щонайменше 50 тис. особового складу. В такому разі їм доведеться продовжувати підтягувати з інших плацдармів, з інших напрямків людський ресурс. І, звісно ж, на якомусь із них почне це проявлятися, впливати не стільки на їхні можливості вести наступальні дії, а й оборони. Тобто, так чи інакше, але якийсь плацдарм почне страждати від браку сил і засобів”, — наголосив гість ефіру.
Російське командування, з огляду на ситуацію в Курській області, має зробити висновки і щодо зміцнення інших прикордонних регіонів. Це зокрема Брянська, Бєлгородська області. Але їхні дії, каже Коваленко, напряму залежать від того, який у них буде ресурс.
“Зараз ми бачимо, що вони вкрай обмежені. Наприклад, у розподілі сил і засобів між зоною бойових дій, де вони в наступі, де вони окупують українську територію, і зоною бойових дій, де вони змушені бути в обороні, оскільки це їхня територія, якої вони позбавляються. У них немає десь за Уралом 200-300-тисячної армії, яка б могла резервом підтримати те чи інше угруповання. І це відчувалося саме в серпні — наскільки загарбникам не вистачає цього потенціалу, як людського, так і механізованого”, — пояснив оглядач.
За його словами, у Брянській області РФ особового складу — не більше ніж 10 тис. За логікою, окупанти теж мають посилити це угруповання.
“Отже, чисельність угруповання має бути збільшена до 30-40, а, можливо, навіть і до 50 тис. Тобто на посилення Курської області має бути для початку контрнаступу виділено 40 тис., для утримання Брянської області з перспективою — теж 40 тис. Звідкись потрібно взяти ці 80 тис. А де їх взяти, якщо їх немає? Тільки із зони бойових дій в Україні. А що таке 80 тис.? Грубо кажучи, це група військ. Та ж група військ “Запад”, яка веде наступ на Куп’янськ. Таким чином це буде серйозне послаблення зони бойових дій. Але чи підуть окупанти на це? У мене є серйозні сумніви”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: ЗСУ розширюють зону контролю і поповнюють обмінний фонд — ситуація в Курській області (ВІДЕО)
Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, що успішною Курською операцією Україна продемонструвала, що здатна переломити хід війни. У Сил оборони є потенціал розширити зону проведення операції, а також ще поповнити обмінний фонд.