Європейський Союз ухвалив рішення спрямувати доходи від заморожених російських активів на підтримку України. Повна конфіскація цих активів ускладнена через недостатню політичну готовність, а також низку інших питань, пов’язаних із різницею законодавств країн. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
“Євросоюз ухвалив рішення про те, щоб спрямувати доходи, відсотки від заморожених російських активів в Україну, а більша частина цих активів зосереджена на території Євросоюзу, зокрема в Бельгії. Сума невелика — близько 3 млрд дол. Євросоюз зробив перший крок щодо використання на цей час доходів із цих активів на користь України. Це, найімовірніше, буде окремий фонд, який використовуватиметься для підтримки України”, — пояснив він.
Конфіскація російських активів залежить від політичної готовності країн ЄС. У США вже розглядають законопроєкт щодо цього питання.
“Що стосується конфіскації самих активів, немає поки що повної політичної готовності. США поставили це питання перед європейськими союзниками. Поки що питання вирішуватиметься на рівні “Великої сімки” (G7), але, можливо, Євросоюз теж буде це розглядати, тому що в США вже розглядають законопроєкт про те, що необхідно конфіскувати активи на території США. У Європі це складніше, тому що необхідне не тільки загальноєвропейське рішення, але й рішення на рівні кожної країни. Законодавство в окремих країнах відрізняється”, — розповів Фесенко.
Питання конфіскації буде вирішено, впевнений політолог, але для цього потрібен час.
“Поки ще немає політичної готовності, але вона буде, я в цьому впевнений. Рік тому ця тема обговорювалася абстрактно. Зараз ми вже бачимо перші практичні рішення. Я думаю, що це рішення буде ухвалено просто дещо пізніше. Треба подолати в головах деяких європейських фінансистів і прем’єр-міністрів “червоні лінії”, — констатував він.
Читайте також: Які доходи може отримати Україна від заморожених активів РФ — деталі плану ЄС (ВІДЕО)