Для чого в Білорусі встановили поблизу кордону з Україною “зуби дракона” — думка Романенка

Ігор Романенко. Фото: Facebook

За 20 км від українського кордону в Білорусі виставили лінію протитанкових укріплень — “зуби дракона”. Крім того, поруч тривають будівельні роботи зі спорудження, ймовірно, фортифікаційних споруд, про що раніше повідомив канал “Білоруський Гаюн”. Це може бути як підготовка до більш активної фази бойових дій на Північному напрямку, так і дії пропагандистського спрямування. Такою думкою поділився в ефірі телеканалу FREEДОМ генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.

“Незважаючи на те, що Україна не планує воювати з Білоруссю як державою, з їхніми збройними силами, треба розуміти вплив Кремля на керівництво Білорусі, зокрема на Лукашенка. Доречно, напевно, нагадати, що незважаючи на заяви того ж Лукашенка до лютого 2022 року, що вони не пропустять ЗС РФ, що з їхнього боку не проявлятиметься агресія щодо України, це виявилось не більше ніж російською, білоруською пропагандою. І ми знаємо, що саме цими дорогами (на яких встановлені “зуби дракона”, — ред.), пройшли російські війська, частини і підрозділи, які завдавали ударів з півночі по Україні”, — зазначив Романенко.

Він вважає, що з погляду можливого повторення таких дій зараз особливої загрози немає. 

“Але маючи на увазі такого роду можливості, нам доводиться тримати і на цьому напрямку своє угруповання, яке очолює генерал Наєв. І якщо почнуться бойові дії з цього боку, то тоді ми не просто чекатимемо, у який спосіб розгортатимуться події, а активно впливатимемо зі свого боку і займатимемо активну оборону”, — наголосив військовий експерт.

Активна оборона, каже Романенко, передбачає, зокрема, проведення контрударів, контратак тощо. 

“З огляду на перспективи такого роду дій, противник і намагається будувати там оборонні відповідні споруди”, — зазначив гість ефіру.

Але з іншого боку, це можуть бути і дії більше пропагандистського спрямування, вважає Романенко.

“Ми пам’ятаємо, як на початку року ледь не щодня аналізувалася ситуація на прикордонні з Білоруссю і можливість того, що можуть знову розпочатися бойові дії на Північному напрямку”, — доповнив він.

Читайте також: Білоруська опозиція виступає за створення трибуналу проти Лукашенка за співучасть у незаконному вивезенні українських дітей

Нагадаємо, раніше Росія перекинула на тимчасово окуповані території Запорізької області “кадировців” з особистих загонів очільника Чечні. Крім того, стало відомо, що управління Генштабу ЗС РФ перекинуло підрозділи двох бригад спецназу в прикордонні райони російської Курської області.

Прямий ефір