Для Британії допомога Україні — це ще можливість зрозуміти, чи готова країна до війни — думка

Прапори Великої Британії та України. Фото: ukrinform.ua

У Великій Британії є серйозна проблема з переозброєнням, бо коли почалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року, то Міноборони Великої Британії зробило такий огляд: як це все вплинуло на обороноздатність їхньої країни. У країні ухвалили рішення робити ще більше танків Challenger 3. Про це сьогодні, 28 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат історичних наук, аналітик Центру досліджень “Детектор медіа” Єгор Брайлян.

“Для Британії допомога Україні — це ще можливість зрозуміти, чи готова країна до війни. Тому що зараз війна — це не тільки про поле бою, це ще про кіберпростір, про космос, про багато інших вимірів”, — сказав він.

Брайлян повідомив, що допомога Україні, яку надала Велика Британія, у 2022 році становила 2,3 млрд фунтів, і приблизно на таку саму суму було надано допомогу у 2023-му.

“Британія хоче бути більш активною в Чорноморському регіоні, вона дуже активна в Балтійському регіоні. Так, у неї, можливо, немає багато ресурсів, як у США, але все-таки Британія хоче в це вкладатися. Для нас дуже важливо вибудовувати спільні проєкти. Тобто, не тільки дякувати британському уряду і британському народу за їхню підтримку України, а й думати, куди ми далі рухаємося, тому що, на жаль, ця війна надовго, і цю війну Росія веде не тільки проти України, а й проти НАТО”, — зазначив аналітик.

Він виокремив три головні стратегічні напрямки щодо співпраці між Великою Британією та Україною.

“Це — флот, тому що Британія, в першу чергу, військово-морська держава. Друга сфера — кібербезпека. І третя сфера — це стратегічна комунікація. Наші українські військові проходять навчання на території Британії в рамках операції Interflex, яка розпочалася в червні минулого року. Уже понад 30 тис. осіб пройшли тренування. Там їх вчать не тільки стріляти або володіти сучасною зброєю, а також вчать якихось загальних дисциплін, щоб військові могли комунікувати між собою всередині підрозділу. Це дуже важливо. І стратегічна комунікація дуже важлива в реформуванні української армії, оскільки ми хочемо стати членом НАТО”, — висловив думку Брайлян.

Читайте також: Перші українські пілоти завершили у Великій Британії базову підготовку для польотів на F-16 — подробиці

Нагадаємо, Велика Британія та Україна хочуть підписати угоду про підтримку військово-морських сил.

Прямий ефір